Kiedy pojawi się Google Pixel 7a. Oto wszystko, co o nim wiemy

Pixel-7-vs-Pixel-6-Pro-1536x1024 Technologii

Do Pixel 7a jeszcze daleko, ale to nie powód, by o nim nie mówić.

Google podjęło mądrą decyzję o powrocie do swoich korzeni z Nexusa i wypuszczeniu tańszego telefonu Pixel jeszcze w 2019 roku. Pixel 3a i 3a XL mogły pochwalić się równie świetnymi parametrami aparatu. Tak jak ich drożsi bracia, ale za cenę półtora do dwóch razy niższą. Od tego czasu każdy telefon z serii Pixel A zapewniał równie imponującą wydajność. Dlatego już teraz nie możemy się doczekać Pixela 7a.

Jeszcze przez jakiś czas nie wyjdzie, ale o ile nie macie potrzeby wymiany telefonu za kilka miesięcy, to spekulujmy. Czy warto czekać na nowość Pixela, czy też będzie on passé w tym roku.

Pixel-7-vs-Pixel-6-Pro-1536x1024

Czy Google Pixel 7a będzie miał premierę

Google nie ma na ten temat żadnych gwarancji, ale jesteśmy pewni, że Pixel 7a będzie. O telefonie o nazwie kodowej Lynx słyszymy już od jakiegoś czasu. Pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, co to dokładnie może być. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że nie będzie to mityczny Pixel Ultra ani składany Pixel (prawdopodobnie o nazwie kodowej Felix). Zamiast tego spodziewamy się, że będzie to średniopółkowy Pixel 7a, który pojawi się gdzieś bliżej połowy przyszłego roku.

Kiedy Google po raz pierwszy wypuściło Pixela 3a, pojawił się on obok większego modelu XL, podobnie jak wszystkie Pixele do tego momentu. Pixel 4a nie miał jednak większego brata, chyba że liczyć Pixel 4a 5G (choć ten miał więcej wspólnego z Pixelem 5). Ta sama formuła została wykorzystana w przypadku Pixela 5a, który został wydany w bardzo limitowanych edycjach tylko w USA i Japonii, oraz w przypadku Pixela 6a. Nie ma wątpliwości, że Pixel 7a też będzie miał tylko jeden rozmiar.

pixel_6a

Kiedy wyjdzie Pixel 7a

Daty premiery serii Pixel A nieco się różnią, więc trudno dokładnie przewidzieć, kiedy pojawi się kolejny model. Niedobory chipów i inne problemy z łańcuchem dostaw prześladowały serię w ostatnich latach. Ale może do czasu premiery sytuacja się poprawi.

Pixel 3a i 3a XL trafiły do sprzedaży w maju 2019 roku. Następnie Pixel 4a i 5a zostały wydane odpowiednio pod koniec sierpnia 2020 i 2021 roku. Pixel 6a został wydany w lipcu 2021 roku po tym, jak został zapowiedziany w maju na konferencji Google I/O. Premiera Pixela 7a ma nastąpić latem 2023 roku.

Właściwości Pixel 7a

Do tej pory mieliśmy tylko kilka przecieków na temat Pixela 7a, ale zawierają one interesujące szczegóły dotyczące tego, co może być najciekawsze w nowym urządzeniu. Według przecieku od dewelopera Kuby Wojciechowskiego, Pixel 7a może zerwać z tradycją i zawierać funkcje z wyższej półki niż te, które widzieliśmy do tej pory.

Badając ostatnią betę Androida (Android 13 QPR1 Beta 1), Wojciechowski znalazł kilka odniesień do urządzenia o nazwie kodowej Lynx. Do tej pory jednak każdy model Pixela z serii A był wyposażony w wyświetlacz 60Hz. Są powody, by sądzić, że 7a pojawi się z panelem 1080p przy 90Hz. Prawdopodobnie będzie on podobny (lub identyczny) do tego, co znajdziemy w standardowym Pixelu 7.

Inną dużą wiadomością z tego samego przecieku jest to, że Pixel 7a może zawierać bezprzewodowe ładowanie 5W. Niskie i średnie ładowanie bezprzewodowe w Pixelu to świetna perspektywa. Ale 5W sprawiłoby, że byłby wyjątkowo wolny jak na telefon z 2023 roku. Jeśli regularnie ładujesz telefon w nocy, to będzie to wystarczające, ale nie będziesz w stanie szybko naładować swojego urządzenia.

Google-Pixel-6a-7a

Wojciechowskiemu udało się również dowiedzieć z kodu bety Androida, że Pixel 7a prawdopodobnie ponownie będzie miał podwójny aparat tylny z sensorem Sony IMX787 dla głównego modułu. W Pixelu 6a jako aparat główny zastosowano przestarzały IMX363. Stąd czeka nas znaczna modernizacja w tym zakresie. Wcześniej pojawiały się plotki, że być może zobaczymy trzy kamery z tyłu, ale nie należy w to wierzyć.

To wszystko są potwierdzone plotki, ale jest jeszcze kilka edukacyjnych domysłów, które możemy zrobić. Ponieważ Pixel 6a posiada ten sam chipset Google Tensor pierwszej generacji. Podobnie jak Pixel 6, Pixel 7a ma duże szanse na otrzymanie Tensora G2, który pojawił się w ostatnich flagowcach firmy. Wiemy już, że urządzenia te są szybkie i responsywne, więc pod względem wydajności nowość na pewno będzie w czołówce.

Jeśli wierzyć renderom, które wyciekły do sieci, wymiary telefonu (152,4 x 72,9 x 9,0 mm) są nieco większe od poprzednika. Ale różnice rzędu kilku milimetrów są nieistotne. Jeśli liczyliście na mało prawdopodobny powrót gniazda słuchawkowego 3,5 mm, to wygląda na to, że czeka was rozczarowanie.

Ile kosztuje Pixel 7a i gdzie go kupić

Poprzednie bazowe modele z serii Pixel A sprzedawały się w cenie od 350 do 450 dolarów. Nadchodzący Pixel 7a prawdopodobnie znów znajdzie się w górnej części tego przedziału. Pixel 7 i 7 Pro nie przeszły podwyżki cen, więc przy odrobinie szczęścia 7a będzie kosztować 450 dolarów, podobnie jak 6a.

O tym, jaki faktycznie będzie Pixel 7a, wciąż trudno powiedzieć, ale zdradziliśmy Wam kilka rzeczy na jego temat. A jeśli planujecie zmianę telefonu w okolicach połowy przyszłego roku, to koniecznie poczekajcie na nowy od Google. Jest duża szansa, że to właśnie ten telefon będziesz chciał kupić.

Podziel się
Rate author
( 3 assessment, average 4.33 from 5 )
Innowacja Polska