Konami trzyma na krótkiej smyczy Bloober Team, twórców remake’u Silent Hill 2

Rozrywka

Kierownictwo Konami trzyma deweloperów z Bloober Team na “krótkiej smyczy” i uważnie monitoruje proces produkcji remake’u Silent Hill 2. Japońska firma pilnuje, by Polacy nie dodali do projektu zbyt wielu “dodatków”.

Konami trzyma na krótkiej smyczy Bloober Team, twórców remake'u Silent Hill 2
Konami trzyma na krótkiej smyczy Bloober Team, twórców remake’u Silent Hill 2

Ujawnił to były starszy redaktor Game Informera, Imran Khan.

“Jeśli to dla kogoś ważne, słyszałem od kilku osób bliskich produkcji Silent Hill 2, że Konami trzyma Bloober Team na bardzo krótkiej smyczy. Szczególnie ta ścisła kontrola dotyczy dodawania do gry zupełnie nowej zawartości. Nie oznacza to oczywiście, że remake nie będzie się w ogóle różnił od oryginału.”

napisał dziennikarz

Kontynuując, Han zauważył, że Konami stara się teraz skutecznie dobierać partnerów. Bardzo blisko współpracują ze studiami zaangażowanymi w produkcję nowych tytułów z serii Silent Hill, dając im swobodę twórczą tam, gdzie ma to sens i ograniczając ich w obszarach, w których mogliby ryzykować spieprzenie sprawy.

Szczególną uwagę poświęca się Silent Hill 2, gdyż przez wielu uważana jest za najlepszą grę z serii. Dla przypomnienia, remake Silent Hill 2 powstaje na PlayStation 5 i PC. Data premiery nie została ujawniona.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska