Mały, ale mądry: budżetowy Google Pixel 6a przewyższa drogie Samsungi S22 Ultra i Pixel 7 Pro w jakości aparatów fotograficznych.

Technologii

Google Pixel 6a okazał się w testach smartfonem z najlepszym aparatem.

budżetowy-Google-Pixel-6a-1

Popularny bloger YouTube Marques Brownlee (MKBHD) przeprowadził własne badania, aby dowiedzieć się, który aparat w smartfonie jest najlepszy w 2022 roku. Wynik był pewnym zaskoczeniem.

Jakoś tak się przyjęło, że w rankingach na najlepsze telefony z aparatem fotograficznym na czele mogą stać tylko flagowce. Według DxOMark na przykład Huawei Mate 50 Pro mógł pochwalić się najlepszym aparatem w momencie premiery.

Ale “ślepy test” przeprowadzony przez amerykańskiego blogera pokazał, że tak naprawdę nawet budżetowe smartfony mogą być dobre. Na przykład w tym roku to właśnie Google Pixel 6a zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu fotograficznym.

Warto zauważyć, że urządzenie kosztuje jedynie 450 dolarów. I właśnie teraz oficjalna strona Google sprzedaje go za 299 dolarów. Dla porównania, Pixel 7 Pro kosztuje 899 dolarów, a Samsung Galaxy S22 Ultra – 919 dolarów.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 2 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska