Microsoft obiecuje premierę GPT-4 w przyszłym tygodniu – w nowym modelu będzie można tworzyć wideo

Technologii

Microsoft udostępni sieć neuronową GPT-4 w przyszłym tygodniu. System ten stanie się modelem multimodalnym i będzie mógł tworzyć filmy. Jak wspomniano, nowy system będzie w stanie odbierać nie tylko tekst, ale także dźwięk i obrazy.

Microsoft obiecuje premierę GPT-4 w przyszłym tygodniu - w nowym modelu będzie można tworzyć wideo
Źródło: YouTube

Obiecane jest między innymi szybsze generowanie odpowiedzi, a same repliki będą „bardziej humanitarne” i bardziej zbliżone do odpowiedzi żywego rozmówcy. Ponadto, według Andreasa Brauna, CTO Microsoft Germany, model będzie obsługiwał „dosłownie wszystkie języki”.

Te innowacje pojawią się w wyszukiwarce Bing, a także w aplikacji mobilnej ChatGPT, nad którą pracuje OpenAI. Dokładne daty nie są jednak jeszcze znane, wiadomo jedynie, że nastąpi to wkrótce.

Zauważ, że wcześniej chat bot Bing miał problemy – depresję, halucynacje i roztargnienie. W efekcie Microsoft ograniczył do niego testowy dostęp, a także zaoferował kilka trybów komunikacji z chatbotem. Na przykład istnieje tryb „Celebrity”, który pozwala generować odpowiedzi na prośby w stylu znanych osób. Na liście znajdują się Elon Musk, Tom Cruise, Taylor Swift i inni ludzie mediów.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska