Microsoft pozwoli każdemu zamienić tekst w obraz za pomocą sieci neuronowej

Rozrywka


Microsoft wydaje się być gotowy do zabicia zawodu projektanta. Korporacja zapowiedziała aplikację, dzięki której każdy będzie mógł zamienić tekst na obraz za pomocą sieci neuronowej. Program nazywa się Microsoft Designer i jest oparty na DALL-E.

Istnieje kilka swobodnie dostępnych sieci neuronowych, które mogą przekształcić nawet najbardziej fantazyjne zapytania w obrazy. Ich problemem jest to, że są niezwykle wolne, wymagają pewnych umiejętności i nie mogą pochwalić się zrozumiałym interfejsem graficznym. Microsoft obiecuje, że to naprawi i dostarczy program, który usunie wszystkie te niedociągnięcia. Według twórców Microsoft Designer pozwoli określić, jaki typ obrazu chcemy uzyskać. Na przykład do kartki okolicznościowej, prezentacji, ilustracji lub jako element graficzny.

Na razie Microsoft Designer jest w fazie testów. Każdy, kto chce może pozostawić zgłoszenie do tymczasowej, darmowej wersji serwisu. Po tym czasie będą dwie wersje Microsoft Designer – darmowa i płatna wchodząca w skład pakietu biurowego korporacji. Czym będą się one różnić, jeszcze nie wiadomo.

#Microsoft #pozwoli #każdemu #zamienić #tekst #obraz #pomocą #sieci #neuronowej

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska