Mody do Skyrim całkowicie przebudowują kluczowe systemy

skyrim-ui Rozrywka

Pomimo The Elder Scrolls 5: Skyrim mając już ponad dekadę, fani wciąż wracają do skutej lodem krainy Nordów i tworzą świeże doświadczenia w grze RPG, w dużej mierze dzięki pomocy modów. Mody do Skyrim istnieją od czasu pierwszej premiery gry, a wraz z upływem lat ze społeczności modderów wychodziły coraz bardziej rozbudowane dzieła. Od umożliwienia graczom unoszenia się nad mapą na szybowcu z Breath of the Wild do nadania im własnych smoczych form, Skyrim mody dokonały wielu zawadiackich rzeczy wcześniej niedostępnych w grze.

GAMERANT VIDEO OF THE DAY

Jednak niektóre mody nie mają na celu dodania do gry dziwnych i ciekawych mechanik. Zamiast tego, starają się po prostu podrasować systemy, które już istnieją, aby Skyrim tak dobra gra, jak tylko może być. Dwa nowe mody, zatytułowane Skyrim Compass Navigation Overhaul oraz Infinity UI, starają się to osiągnąć. Oba modemy są dostępne w Nexusie i działają w parze, starając się odnowić interfejs użytkownika, lub UI, w grze. Skyrim.

RELATED: Huge Skyrim Mods Adds Six Isles, Two Dungeons, And More

Infinity UI nie zmienia samego interfejsu użytkownika, ale pozwala modderom na całkowite przebudowanie poszczególnych elementów UI bez tych zmian, które kolidują z pracą innych. Oznacza to, że. Skyrim gracze nie będą już cierpieć przez zawieszanie się gry, gdy dwa mody UI są niekompatybilne. The Skyrim Compass Navigation Overhaul zmienia sposób działania kompasu w Skyrim, dzięki czemu jest bardziej zbliżona do narzędzi nawigacyjnych występujących w Horizon: Zero Dawn, Wiedźmin 3, oraz God of War. Zmienia to sposób Skyrim’s lokacje są pokazywane graczowi, dzięki czemu może on zobaczyć, jak daleko znajduje się od danego punktu na mapie.


The Skyrim Compass Navigation Overhaul pozwala również graczom zobaczyć nazwę aktualnego celu, dzięki czemu wiedzą, dlaczego zapuszczają się aż do High Hrothgar, na przykład. Nie jest to pierwszy raz, gdy np. Skyrim mod zaczerpnął nieco inspiracji z Wiedźmin 3 lub innych tytułów z otwartym światem. Wcześniej w sieci pojawił się mod do m.in. Skyrim dodano różne konie znajdujące się w Wiedźmin 3 do gry, pozwalając graczom zapuszczać się po mapie na rumaku innym niż przysadziste, przypominające Shire rasy, które występują w krainie Nordów.

Oprócz odświeżenia UI dot. Skyrim i pozwalający graczom korzystać z kompasu, który mówi im, jak daleko są od swoich celów, inne mody przebudowywały różne systemy gry. Na przykład, niedawno wprowadzony mod bojowy do Skyrim zmienił sposób działania systemu w grze RPG, czyniąc ją znacznie bardziej podobną do współczesnych tytułów, takich jak np. God of War oraz Elden Ring.


The Elder Scrolls: Skyrim jest już dostępna na PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

WIĘCEJ: Skyrim: 15 najpotężniejszych broni, uszeregowane

Źródła: Nexus Mods (Compass Navigation Overhaul), Nexus Mods (Infinity UI)

#Mody #Skyrim #całkowicie #przebudowują #kluczowe #systemy

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska