Najbardziej ikoniczny czarny charakter Silent Hill był inspirowany "Braveheart"

Rozrywka

©


Pyramidhead, który jest prawdopodobnie najbardziej przerażającym i ikonicznym złoczyńcą w serii Silent Hill, został zainspirowany przez mało prawdopodobne źródło: niewielką postać z filmu Braveheart.

Reżyser Silent Hill 2, Masahiro Ito napisał że “inspiracją dla Pyramidhead był backcountry z [Silent Hill 2] Jako kat. Z filmu “Braveheart”.


Ito zaczął projektować Pyramidhead na podstawie postaci z filmu Braveheart, a dalej dopracowywał wizerunek, nawiązując do innych filmów i książek, w których ludzie zakładają worki na głowę, i “wpadł na pomysł staromiejskiego kata”.

Ito został również zacytowany w poście na Twitterze, którym podzielił się w 2017 roku, o niektórych farbach olejnych i akrylowych, które zrobił podczas pobytu w szkole artystycznej. Cztery obrazy, którymi się podzielił, pochodzą z jego serii Strange Head i powstały w latach 1993-1996. Pierwszy obraz w tweet jest godny uwagi, ponieważ posłużył jako kolejne źródło inspiracji dla Pyramidhead.

Projekt “Piramidogłowy” powstał na podstawie pierwszego rysunku wykonanego farbami olejnymi/akrylowymi w czasach studenckich (1993 – 1996). Seria “Dziwna głowa”.

Pyramid Head po raz pierwszy pojawił się w Silent Hill 2 i od tego czasu pojawił się w wielu innych grach Silent Hill. Pojawił się nawet w Super Bomberman R i Dead by Daylight.

Pyramid Head i Silent Hill od jakiegoś czasu milczą, ale plotki i doniesienia o możliwym powrocie krążyły. Niedawno reżyser Silent Hill, Christoph Gans, stwierdził, że w przygotowaniu jest “kilka” gier dla tej franczyzy. Ta zapowiedź dołącza do niezapowiedzianej gry Silent Hill zatytułowanej The Short Message, która została oceniona w Korei Południowej, wyciekłych zdjęć jednego z projektów z serii, a także plotek, że Bloober Team pracuje nad remakiem Silent Hill 2.#Najbardziej #ikoniczny #czarny #charakter #Silent #Hill #był #inspirowany #quotBraveheartquot

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska