„Najbardziej tajny projekt Apple”, na który wydano już setki milionów dolarów. Firma poczyniła znaczne postępy w rozwoju nieinwazyjnego glukometru

Technologii

Firma Apple poczyniła znaczne postępy w opracowywaniu technologii nieinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi. Według dziennikarza i informatora Bloomberga, Marka Gurmana (Mark Gurman), Apple ma już prototyp, ale jak dotąd wielkości iPhone’a.

„Najbardziej tajny projekt Apple”, na który wydano już setki milionów dolarów.  Firma poczyniła znaczne postępy w rozwoju nieinwazyjnego glukometru

Biorąc pod uwagę, że technologia jest tworzona dla Apple Watch, firma wydaje się mieć dużo pracy. Rozwój opiera się na krzemowym chipie fotonicznym, który wykorzystuje optyczną spektroskopię absorpcyjną do kierowania światła laserowego pod skórę i określania stężenia glukozy we krwi. Technologia jest na etapie „proof of concept”, ale pozostaje kwestia wymiarów.

Główny układ dla Apple został opracowany przez TSMC. W tym samym czasie Apple współpracowało wcześniej w tym kierunku z Rockley Photonics, będąc największym klientem tego ostatniego, ale firmy zerwały współpracę.

Zespół pracujący nad projektem składa się z setek inżynierów, co wskazuje na wagę rozwoju dla Apple. Ale Gurman mówi, że produkt seryjny jest jeszcze daleko. Co ciekawe, dziennikarz zauważa, że ​​ten konkretny projekt jest najbardziej tajnym projektem Apple i wydano już na niego setki milionów dolarów. Apple rozpoczął prace w tym kierunku w 2010 roku.

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska