Najlepsze kontrolery i akcesoria dla Xbox Cloud Gaming

Elektronika

Pełnoprawne gry konsolowe nie muszą już być ograniczone do konsol, z Xbox Cloud Gaming pozwalając nam przynieść te gry całkiem sporo gdziekolwiek możemy uzyskać sygnał. Xbox Cloud Gaming może być używany na prawie każdym urządzeniu podłączonym do internetu, od urządzeń z systemem Android i iPhone’ów po iPady i laptopy. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości Xbox Cloud Gaming, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie kontrolery i akcesoria.

Xbox Cloud Gaming, dawniej Project xCloud, pozwala grać w podzbiór Xbox Game Pass gry na urządzeniu innym niż konsola poprzez ich streaming z chmury. Jest to rozwiązanie podobne do. Google Stadia oraz Nvidia GeForce Now. Aby z niej skorzystać, trzeba być abonentem Xbox Game Pass Ultimate, który kosztuje 15 dolarów miesięcznie lub 160 dolarów rocznie (z czterema trzymiesięcznymi kodami członkowskimi). W przypadku komputerów PC z systemem Windows umożliwia ona granie w gry, których system w przeciwnym razie nie miałby mocy lub miejsca do uruchomienia lokalnie za pośrednictwem usługi Game Pass for PC. Przejdź do gier Xbox Game Pass na swojej konsoli i poszukaj gier z ikoną chmury, a następnie kliknij przycisk “play”.

Nie jestem tu, by recenzować Xbox Cloud Gaming, która wymaga szybkiego połączenia internetowego do płynnego strumieniowania gier. Podkreślam raczej najlepsze kontrolery i akcesoria do korzystania z obsługiwanych urządzeń. Jak można się spodziewać, różne iteracje kontrolerów Xbox są podstawowe opcje, ale istnieje wiele innych kontrolerów i akcesoriów do wyboru, a niektóre są przeznaczone wyłącznie dla telefonów z systemem Android, Windows PC i urządzeń z systemem iOS.

Według Microsoftu, to jest. oficjalna lista obsługiwanych kontrolerów, ale znajdziesz inne, które działają. Microsoft mówi, że jeśli używasz przeglądarki internetowej do gier w chmurze, Xbox Wireless Controller “jest obecnie jedynym oficjalnie obsługiwanym kontrolerem.” Jednak “inne kontrolery mogą, ale nie muszą działać w przypadku gier w chmurze w przeglądarce”.

Będę aktualizował tę listę, gdy pojawi się więcej kontrolerów i akcesoriów Xbox Cloud Gaming, a także przetestujemy dodatkowe produkty.

Najlepsze kontrolery Xbox Cloud dla urządzeń Apple

Backbone

Backbone One to mój ulubiony z kontrolerów do iPhone’a, które naśladują fizyczne doznania z Nintendo Switch, podobnie jak Razer Kishi. Ale w ramach m.in. Program “Designed for Xbox, ma również specyficzne cechy zaprojektowane tak, abyś czuł się bardziej jak podczas gry na konsoli Xbox lub urządzeniu samodzielnym. Backbone One jest kompatybilny z aplikacją Xbox , jak również aplikacją PlayStation Remote Play.

Pad do gier Backbone One wykorzystuje układ podobny, choć nie identyczny, do kontrolerów Xbox firmy Microsoft. Ale oprogramowanie Backbone jest jednym z kluczy do jego sukcesu i sprawia, że kontroler jest łatwą aktualizacją dla obecnych właścicieli chcących uzyskać nowe funkcje. Jest on kompatybilny ze wszystkimi iPhone’ami z systemem iOS 13 lub nowszym.

Na przykład ma już dedykowany przycisk przechwytywania rozgrywki, może oznaczać gameplay i udostępniać jako link, zawiera dynamiczny feed, a ponieważ jest przeznaczony do użytku ze wszystkimi grami mobilnymi, może służyć jako centralny hub dla tych tytułów.

Backbone One będzie również pochodzić z jednym darmowym miesiącem Game Pass Ultimate dla nowych abonentów (choć jesteś lepiej z aktualnej oferty Microsoftu, który nets cię trzy miesiące za jedyne $ 1).

W przeciwieństwie do Backbone One, Razer Kishi dla iPhone’a nie jest wymieniony jako oficjalnie wspierany kontroler dla Xbox Cloud Gaming. Działa jednak dobrze i był sprzedawany za mniej niż oficjalny kontroler Razer Kishi Xbox iPhone (istnieją pewne drobne różnice kosmetyczne między nimi, a wersja Xbox zawiera kod na darmowy miesiąc Game Pass Ultimate dla nowych abonentów).

Wyróżnia się odróżniając się od typowych kontrolerów mobilnych dzięki konstrukcji przypominającej Nintendo Switch, z łopatkami mocowanymi po obu stronach ekranu. Łączy się też bezpośrednio z telefonem, w tym przypadku przez Lightning, a nie za pomocą Bluetooth, czyli tego, jak na ogół działają kontrolery gier na urządzeniach mobilnych. Posiada również port passthrough do ładowania iPhone’a podczas gry.

Rozszerza się wystarczająco szeroko, aby zmieścić wszystkie modele iPhone’a i składa się w kompaktowy pakiet. To dobry kontroler, choć ja wolę ergonomię Backbone’a, zwłaszcza przy dłuższych sesjach gier.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla Razer Kishi

Microsoft

Jeśli masz dostęp do Xbox Cloud Gaming, prawdopodobnie masz system Xbox, co oznacza, że masz już konsolę Xbox. Każdy kontroler bezprzewodowy Xbox Version 2 z Bluetooth będzie parował się bezprzewodowo ze wszystkim, od iPhone’ów, przez iPady, po komputery Mac. W przypadku komputerów Mac można również wybrać drogę przewodową, podłączając kontroler do portu USB. Microsoft sprzedaje kontroler z kablem USB-C, dzięki czemu można go podłączyć do portu USB-C w różnych urządzeniach, w tym w komputerach Mac wyposażonych w złącze USB-C. (Upewnij się, że zaktualizować do najnowszego firmware’u na swoim kontrolerze Xbox). Ten kontroler Bluetooth pomaga utrzymać się na celu dzięki nowemu hybrydowemu D-padowi i teksturowanemu uchwytowi na spustach, a także łatwo parować i przełączać się między urządzeniami.

The Kontroler Xbox Core figuruje na liście za 60 dolarów, ale czasami sprzedaje się za 50 lub mniej. Strona . Xbox Elite Series kontroler wymienia za 180 dolarów, ale czasami można go znaleźć za bliżej 150 dolarów. Podczas gdy kontroler Elite Series zawiera akumulator, kontroler Core nie, co jest jedną irytującą rzeczą w nim. Możesz znaleźć pełen asortyment kontrolerów Xbox na stronie Microsoftu poświęconej akcesoriom do konsoli Xbox.

Microsoft podaje, że do gry na wszystkich urządzeniach Apple wymagany jest system iOS 14.5 lub wyższy.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla Xbox Wireless Controller

Podczas gdy prawdopodobnie lepiej jest używać kontrolera Xbox, jeśli go posiadasz, bezprzewodowy kontroler PlayStation DualShock 4 jest kompatybilny z urządzeniami Apple, w tym Macami, poprzez Bluetooth. I co jest miłe w DualShock 4 to fakt, że w przeciwieństwie do kontrolera Xbox Wireless ma on wbudowany akumulator.

Jest na liście obsługiwanych przez Microsoft kontrolerów XCloud, ale zauważ, że Microsoft mówi, że jeśli używasz przeglądarki internetowej do gier w chmurze, Xbox Wireless Controller “jest obecnie jedynym oficjalnie obsługiwanym kontrolerem” i, “Inne kontrolery mogą lub nie mogą działać dla gier w chmurze w przeglądarce.” Kontroler PlayStation DualShock 4 działał dla mnie dobrze, choć doświadczyłem odrobiny lagów.

Zauważ, że przyciski są oznaczone inaczej niż w przypadku kontrolera Xbox, więc warto sprawdzić, jak się zgadzają przed grą.

Tak sparujesz swojego DualShocka 4 z urządzeniami Apple.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla Sony DualShock 4

Zrzut ekranu

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli Sony PlayStation 5, nowe kontrolery DualSense firmy Sony parują się przez Bluetooth z iPhone’ami, iPadami, Macami i Apple TV tak długo, jak długo pracują one na najnowszych wersjach swoich systemów operacyjnych (iOS 14.5, iPad OS 14.5, MacOS Big Sur 11.3, TVOS 14.5 lub wyższy). To drogi kontroler, jeśli nie posiadasz PS5, ale u mnie działał bez zarzutu przy użyciu iPada. Ponownie, przyciski są oznaczone inaczej niż na kontrolerze Xbox, więc po prostu zauważ, jak się zgadzają.

Podobnie jak jego poprzednik DualShock 4, kontroler DualSense ma wbudowany akumulator. Oto jak sparować kontroler DualSense.

Przeczytaj naszą recenzję Sony DualSense.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla Sony DualSense Controller

Nie jest tani – 40 dolarów, ale Mobile MagSafe Gaming Clip firmy OtterBox to dobrze zaprojektowane akcesorium dla osób, które chcą magnetycznie przykleić swojego iPhone’a 12 lub 13 do uchwytu z klipsem. Osobiście używam MagSafe przypadku z tym akcesorium, aby utrzymać mój telefon chroniony. Jednakże, jeśli nie masz MagSafe przypadku, można z pewnością użyć MagSafe-obsługiwane iPhone nagie (telefon przylega dobrze do mocowania, ale to nie jest zaciskane w więc może spaść, jeśli zdarzy się upuścić kontroler).

Klips jest regulowany dla różnych iteracji kontrolerów Xbox, w tym najnowszej wersji dla Xbox Series X i kontrolera Elite. Korzystanie z MagSafe sprawia, że łatwo jest uzyskać iPhone’a na i z uchwytu klipu, dzięki czemu można szybko odebrać połączenie, jeśli trzeba podczas sesji gry.

PowerA

Jeśli szukasz tylko klipu do gier, aby zamontować iPhone na kontrolerze Xbox, PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2.0 jest dobrą opcją za 15 dolarów. To nie jest tak swank jak Otterbox MagSafe opcji, która ma trochę więcej premium wygląd do niego, ale to na pewno robi pracę.

Najlepsze kontrolery Xbox Cloud dla komputerów z Androidem i Windowsem

Razer Kishi dla Xbox Android jest podobny do wersji na iOS, ale łączy się przez USB-C zamiast Lightning (nie ma Bluetooth) i ma port pass-through do ładowania podczas gry.

Podobnie jak wersja na iPhone’a, ma to projekt podobny do Nintendo Switch, z łopatkami dołączonymi do obu stron ekranu. Rozszerza się wystarczająco szeroko, aby zmieścić różne smartfony z systemem Android i składa się w kompaktowy pakiet. Może pasować do urządzeń z systemem Android z centralnie zamontowanymi portami USB-C i wymiarami od 145,3 mm do 163,7 mm (wysokość) przez 68,2 mm do 78,1 mm (szerokość) przez 7 mm do 8,8 mm (głębokość).

Jeśli szukasz kontrolera, który owija się wokół telefonu z Androidem, Kishi jest naprawdę jedyną grą w mieście (Backbone obecnie robi tylko kontroler iOS). Ale to jest dobry kontroler i jest często dyskontowane do znacznie poniżej jego 100 dolarów ceny katalogowej.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla Razer Kishi dla Xbox Android

PowerA MOGA XP5-X Plus zawiera bezprzewodowy kontroler gier plus klips do montażu telefonu. Jest to przyzwoity kontroler, który posiada również zintegrowaną baterię o pojemności 3000 mAh, dzięki której można ładować telefon podczas gry. Jest to trochę kłopotliwe, z kablem biegnącym od kontrolera do telefonu, ale działa i jest dużą pomocą podczas dłuższych sesji gier.

Kontroler jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android i komputerami PC z systemem Windows. Jest to prawdopodobnie najlepsza wartość, jeśli chodzi o akcesoria Xbox Cloud Gaming dla telefonu z systemem Android. Jest na liście oficjalnie obsługiwanych kontrolerów do gier firmy Microsoft i wygląda i czuje się jak tańsza wersja kontrolera Xbox.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla PowerA MOGA XP5-X Plus

SteelSeries Stratus Duo Wireless Gaming Controller nie znajduje się wprawdzie na liście oficjalnie wspieranych przez Microsoft kontrolerów do gier dla Androida, ale w naszych testach działał bez zarzutu, jest ergonomiczny i solidnie wykonany. (Starszy Stratus XL jest na liście obsługiwanych przez Microsoft kontrolerów). Został on również zaprojektowany do pracy z komputerami PC z systemem Windows, Chromebookami i niektórymi urządzeniami VR.

Jednym z kluczowych powodów, aby uzyskać to zamiast Xbox Wireless Controller jest to, że ma wbudowany akumulator. Niestety, do ładowania używa Micro-USB, ale to tylko drobna irytacja. Zakładamy, że przyszłe wersje zostaną zaktualizowane o USB-C.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla SteelSeries Stratus Duo Wireless Gaming Controller

PowerA

PowerA MOGA XP5-X Plus został wymieniony powyżej, ale możecie też po prostu kupić osobno PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2.0, jeśli macie już kontroler bezprzewodowy Xbox i chcecie zamontować na nim swój telefon. Wymieniłem go jako klips o dobrej wartości dla iPhone’ów, ale działa równie dobrze z urządzeniami z Androidem.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2.0

Jeśli szukasz uniwersalnych słuchawek do gier, które są wygodne, dobrze sprawują się w swojej cenie i zawierają klucz USB-C do użytku z telefonami z systemem Android (a także Nintendo Switch i PS5), zestaw słuchawkowy SteelSeries Arctis 1 jest dobrą opcją. Działa on również z Xbox, PS4 i PC — ale nie ma Bluetooth, więc nie spodziewaj się, że będziesz go używać z urządzeniami Apple.

Otrzymujesz powiadomienia o cenach dla SteelSeries Arctis 1 Wireless (PC)

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska