Najnowsza NVIDIA RTX 4090 stopiła się podczas gry w Red Dead Redemption 2

Elektronika

Plotki o tym, że GeForce RTX 4090 ma problemy z zasilaniem nie są już plotkami

NVIDIA RTX 4090 stopiła
NVIDIA RTX 4090 stopiła

Użytkownik amerykańskiego forum Reddit opublikował zdjęcie topionego GeForce RTX 4090. Jak widać na zdjęciu, uszkodzona jest druga (po VRM) część odpowiedzialna za zasilanie – 16-pinowe złącze.

Jak widać na zdjęciu, złącze umieszczone na płytce prawie się wyprostowało. To samo dotyczy kabla konwersji z czterech złącz 8-pinowych na jedno 16-pinowe (jest częścią pakietu karty graficznej). Użytkownik twierdzi, że kabel zapalił się i stopił, gdy grał w Red Dead Redemption 2.

Poszkodowany uważa, że był to wadliwy kabel zasilający kartę graficzną, choć dokładnej przyczyny pożaru Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC jeszcze nie ustalono.

Po premierze GeForce RTX 4090 przekonaliśmy się poprzez doświadczenie, że autorski kabel adaptera jest dość nieporęczny. W wielu przypadkach spoczywa on na boku obudowy, a jego przewody są wygięte pod stromym kątem. Może to spowodować miejscowe przegrzanie jednego lub kilku przewodów, a wtedy może dojść do tego, co widać na zdjęciu. Jest to jednak jak na razie tylko jedna z teorii.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska