NASA rozpoczęła odliczanie do rozpoczęcia misji Artemis 1

NASA rozpoczęła odliczanie do rozpoczęcia misji Artemis 1 Technologii


Wprawdzie od pierwszego lotu człowieka w przestrzeń kosmiczną poczyniliśmy znaczne postępy technologiczne, a sondy badawcze latają już nawet na marsa, to do tej pory nie udało nam się powtórzyć wyczynu misji Apollo 11, która dotarła na powierzchnię Księżyca. Może się to jednak niedługo zmienić, gdyż już 29 sierpnia 2022, rozpocznie się misja Artemis I, która ma być jedną z wielu akcji rozpoznawczych przed ponownym wyniesieniem człowieka na jedynego naturalnego satelitę Ziemi.

Choć na pokładzie nie będzie żadnej załogi, to na miejscach pasażerów zostaną zainstalowane specjalne manekiny, które mają sprawdzić wpływ podróży na ciało człowieka. Źródło: NASA

Jak podaje na swojej oficjalnej stronie NASA odliczanie do startu rakiety Orion rozpoczęło się o 16:23 wraz z przybycie na stanowisku zespołu startowego i będzie trwało do godziny 14:33 czasu polskiego. Od tego momentu zespół ekspertów będzie miał dwie godziny, na wystrzelenie statku kosmicznego. Warto zaznaczyć, że naukowcy przewidują aż 70% szans na wystąpienie sprzyjających warunków atmosferycznych do startu.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej na temat przygotowań do startu, to o godzinie 15:00 NASA zaplanowała spotkanie medialne ze starszym dyrektorem testowym, Jeffem Spauldingiem oraz specjalistką do spraw pogody Melody Lovin. Wydarzenie to jak i sam start, będziecie mogli obejrzeć na specjalnym kanale telewizji NASA, ich aplikacji oraz stronie internetowej agencji.

Potężna rakieta Orion wystartuje już w poniedziałek, NASA rozpoczęła odliczanie - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.#NASA #rozpoczęła #odliczanie #rozpoczęcia #misji #Artemis

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska