Następna generacja MacBook Pro podobno ma mieć pamięć RAM o bardzo wysokiej przepustowości

Technologii

Jak donosi MacRumors: 14 i 16 calowe modele MacBooków Pro następnej generacji z układami M2 Pro i M2 Max będą wyposażone w “bardzo szerokopasmową, szybką pamięć RAM”, jak wynika z informacji udostępnionych przez członka forum MacRumors, Amethysta, który dokładnie ujawnił szczegóły dotyczące Mac Studio i Studio Display, zanim te produkty zostały ogłoszone.

MacBook Pro podobno ma mieć pamięć RAM
MacBook Pro podobno ma mieć pamięć RAM

Obecne 14- i 16-calowe modele MacBooków Pro są wyposażone w pamięć RAM LPDDR5 firmy Samsung, przy czym układ M1 Pro zapewnia przepustowość pamięci do 200 GB/s, a układ M1 Max – do 400 GB/s.

Na zasadzie spekulacji, możliwe jest, że kolejne modele MacBooków Pro będą wyposażone w najnowszą pamięć RAM LPDDR5X firmy Samsung, która zapewnia nawet o 33% większą przepustowość pamięci przy nawet 20% mniejszym zużyciu energii. Dzięki temu przepustowość pamięci wynosiłaby do 300 GB/s w przypadku M2 Pro i do 600 GB/s w M2 Max.

Mark Gurman z Bloomberga spodziewa się, że kolejne MacBooki Pros będą miały niewiele innych zmian poza układami M2 Pro i M2 Max. W tym momencie wydaje się prawdopodobne, że laptopy zostaną ogłoszone najwcześniej w listopadzie za pomocą informacji prasowych na stronie Apple Newsroom. Apple wielokrotnie w ostatnich latach wprowadzał nowe komputery Mac w listopadzie, w tym oryginalny 16-calowy MacBook Pro w 2019 roku i pierwsze trzy komputery Mac z układem M1 w 2020 roku.

Obecne 14- i 16-calowe modele MacBook Pro z chipami M1 Pro i M1 Max zostały wydane w październiku 2021 roku i charakteryzowały się całkowitym przeprojektowaniem z wcięciem w wyświetlaczu i dodatkowymi portami, takimi jak HDMI, MagSafe i czytnik kart SD.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska