Następny start statku kosmicznego Starship nastąpi za miesiąc lub dwa. SpaceX będzie musiał odrestaurować platformę startową, która nie wytrzymała ciśnienia 33 silników Raptor

Technologii

Następny start statku kosmicznego Starship może nastąpić nie wcześniej niż za miesiąc lub dwa. Taką ocenę wydał Elon Musk jako komentarz do zniszczenia wyrzutni. Okazało się, że miała mieć u podstawy stalową płytę chłodzoną wodą, ale nie zdążyli jej zrobić i postawili na betonową podstawę. I nie mógł wytrzymać siły ognia 33 silników Raptor.

Następny start statku kosmicznego Starship nastąpi za miesiąc lub dwa.  SpaceX będzie musiał odrestaurować platformę startową, która nie wytrzymała ciśnienia 33 silników Raptor

Wygląda na to, że za miesiąc lub dwa możemy być gotowi na nową premierę.”, napisał Musk na Twitterze, komentując sytuację.

Przypomnijmy, że historyczna premiera Starship miała miejsce w zeszły czwartek. Rakieta wystartowała w powietrze, ale upadła w czwartej minucie lotu. SpaceX powiedział, że celowo zniszczyli statek kosmiczny, ponieważ „kilka silników uległo awarii“.

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska