NFS Unbound – nowa fizyka, fabuła i mapa

Rozrywka

Po premierze debiutanckiego zwiastuna Need for Speed Unbound, w sieci pojawiło się więcej szczegółów na temat projektu.

Autorzy wykorzystają moc nowych konsol i silnik Frostbite, a gra musi wspierać 4K i 60 FPS. Również Unbound będzie miało własny system fizyki ze zwiększoną liczbą klatek na sekundę, co powinno lepiej oddać poczucie kontroli i ruchu. Kamera samochodowa nie jest wymagana.

Będzie kampania cross-play (ale bez cross-progressu) i single story. Historia opowie o dwóch przyjaciołach, których drogi rozeszły się po napadzie na salon samochodowy, a gracz będzie musiał zwrócić utracone samochody.

W procesie tym pomagają nowe postacie, które również mają swoje małe wątki – kampanię, nawiasem mówiąc, można ukończyć bez łączenia się z online.

Muzyk A$AP Rocky, który pojawił się w debiutanckim zwiastunie, będzie miał swój własny tryb, w którym jaskrawy styl z graffiti znajdzie odzwierciedlenie w rozgrywce.

Dzięki temu za udaną jazdę gracz będzie nagradzany przyspieszeniem z odpowiednimi efektami wizualnymi.

Użytkownicy będą mogli przed wyścigami (sądząc po zwiastunie, także w postaci samochodów) zawierać swego rodzaju zakłady w grze, które w razie przegranej będzie można przegrać. Każdy wyścig wypełnia specjalna sekcja energii, a jeśli ta ostatnia jest obfita, gracz będzie mógł zaryzykować swoje oszczędności w wielkim stylu.

Konfrontacja z policją stanie się teraz bardziej taktyczna, ponieważ przeciwne samochody mają swoje słabe i mocne strony, które trzeba będzie wziąć pod uwagę. Jeśli chcesz, możesz spróbować uniknąć uwagi stróżów prawa, korzystając ze skanera i nowego specjalnego systemu.

Multiplayer istnieje oddzielnie od fabuły – gracze będą mogli eksplorować otwarty świat, rywalizować ze znajomymi, brać udział w różnych wydarzeniach i tak dalej. Przy okazji w multiplayerze pojawi się tryb, w którym użytkownik będzie mógł pochwalić się swoimi zdjęciami i osiągnięciami.

Między innymi insider pod pseudonimem Rebs Gaming opublikował mapę gry, porównując ją z Need for Speed Heat. Jego autentyczność nie została jednak jeszcze potwierdzona.

NFS Unbound Mapa
Mapa NFS Unbound
Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska