Nie musisz już wybierać: Mapy Google na smartfonie można wreszcie otworzyć z podłączonym Android Auto

Technologii

Platforma samochodowa Android Auto od dawna ma frustrujące ograniczenie, które uniemożliwia otwieranie Map Google (Mapy Google) na podłączonym telefonie. Wygląda jednak na to, że Google w końcu ją anulowało.

Nie musisz już wybierać: Mapy Google na smartfonie można wreszcie otworzyć z podłączonym Android Auto

Niektórzy użytkownicy Android Auto zauważyli w ciągu ostatnich kilku dni, że ostatnie aktualizacje Map Google na Androida odblokowały korzystanie z map na telefonach, gdy Android Auto jest uruchomiony.

To duży krok naprzód dla platformy, na której Mapy Google w telefonie zawsze zgłaszały błąd mówiący, że aplikacji nie można otworzyć, gdy działa Android Auto.

Takie podejście było rozczarowujące, ponieważ wersja Map Google na Androida Auto ma mniej funkcji niż wersja na telefon. Na przykład aplikacja na telefon obsługuje wyświetlanie większej liczby danych miejsc docelowych i list lokalizacji tworzonych przez użytkowników.

Jak dotąd nie wszyscy użytkownicy aktywowali innowację. Najwyraźniej zmiana może być związana z Google Maps w wersji 11.67.0701 i wydaje się działać niezależnie od wersji aplikacji Android Auto.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska