No Man’s Sky pozwoli graczom na relaks dzięki nowemu trybowi

Rozrywka

Twórca No Man’s Sky, Sean Murray, ujawnił szczegóły dotyczące nadchodzącej aktualizacji 4.0, która pojawi się już 7 października, czyli w tym samym czasie, gdy gra ukaże się na Nintendo Switch.

Wspomniał, że “numerowe” łatki tradycyjnie wiązały się z premierą na nowych platformach, czy to Xbox, czy VR. O ile jednak poprzednie aktualizacje zawierały sporą dawkę dodatkowej zawartości, to nadchodząca aktualizacja poświęcona jest poprawkom w różnych kluczowych punktach gry.

W szczególności zmiany dotkną balansu, struktury i trudności. Na przykład, zespół zaktualizuje proces samouczka i inwentarz, aby ułatwić graczom ich rozgryzienie. A w trybie Survival pojawi się więcej unikalnych sytuacji, które sprawią, że spotkanie z nimi będzie prawdziwym wyzwaniem.

No Man's Sky pozwoli graczom na relaks
No Man’s Sky pozwoli graczom na relaks

Zainteresowani użytkownicy będą mogli odwiedzić portal informacyjny, aby uzyskać informacje na temat minionych wydarzeń, aktualizacji i tym podobnych.

Część szczegółów dotyczy portowania projektu na Switch, a przydadzą się one posiadaczom gry na Steam Deck. Tak więc system będzie teraz na stałe zapisywał postępy w trybie automatycznym.

Gracze nie zostaną jednak pozostawieni bez nowej zawartości. W No Man’s Sky dodany zostanie tryb dla tych, którzy chcą eksplorować galaktykę w formacie “relaksacyjnym”. Według Murraya, gra była pierwotnie celowo skomplikowana i dodawała element grindu, ponieważ wtedy twórcy nie mieli tak bogatej zawartości.

Nowy tryb pozwoli skupić się na eksploracji światów, “odkładając” na bok kwestie związane z przetrwaniem i eksploracją zasobów. Można ją uruchomić z nowego lub starego save’a, a sama nowość przeznaczona jest przede wszystkim dla nowicjuszy i osób chcących się “odprężyć”.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska