Notorycznie trudna gra PC Dwarf Fortress otrzymuje tutorial po 16 latach

Rozrywka

©


Nadchodząca wersja Steam gry Dwarf Fortress nie tylko otrzymuje bardziej przystępny interfejs użytkownika: uczy również jak grać.

Fascynujące było obserwowanie, jak graficzna wersja Dwarf Fortress zbliża się do premiery. To, co w większości gier uznajemy za pewnik, w Dwarf Fortress budzi dreszczyk emocji: rzeczy takie jak urocza pikselowa grafika, obsługa myszy i zakładki sprawią, że gra będzie łatwiejsza do grania i analizowania niż jej stary interfejs ASCII i sterowanie wyłącznie za pomocą klawiatury. Gra dostanie teraz także samouczek.

“Dwarf Fortress jest zasłużenie uważany za jedną z najbardziej ekscytujących gier do nauki” – napisał współtwórca Zack Adams w najnowszej aktualizacji Steam. “Dzieje się dużo, nawet po tym, jak zmieniliśmy wszystkie śmieszne komendy klawiatury i zastąpiliśmy interfejs przypominający Matrixa przejrzystym i niesamowitym pixel artem. Wciąż czegoś potrzebuje. Coś, co wyeliminuje konieczność przechodzenia od razu do wiki, żeby dowiedzieć się, co się dzieje. Odpowiedź, oczywiście, brzmi: podręcznik.”

Sądząc po zrzutach ekranu w poście na Steamie, samouczek obejmie wiele z głównych przeszkód dla nowych graczy w Dwarf Fortress: sterowanie, podstawy wydobycia, tworzenie i dystrybucję dostaw towarów oraz dzielenie fortecy na strefy. Ramki tekstowe z pięknym kodowaniem kolorystycznym ważnych cech wprowadzają te pojęcia i zapoznają z nimi.

Dwarf Fortress jest niemal w całości rozwijany przez Tarn i Zacka Adamsów, a nowy samouczek to nadal sprawa rodzinna: testowała go żona Zacka, Amy, która nie jest graczem Dwarf Fortress. Albo nie było, dopóki nie wyszedł tutorial.

“Po jednej nieudanej próbie z oryginałem, najnowsza wersja samouczka pozwoliła jej opanować grę na tyle dobrze, by zapuścić się pod bagno i zatopić swoją fortecę” – napisał Zach. “Naszym celem jest, aby ten poziom gry był dostępny dla każdego. Chcemy, aby świat mógł grać w tę grę i cieszyć się nią.”

Wersja Steam gry Dwarf Fortress wciąż nie ma daty premiery.

#Notorycznie #trudna #gra #Dwarf #Fortress #otrzymuje #tutorial #latach

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska