Nowa taryfa Starlink umożliwi dostęp do internetu z każdego miejsca na świecie

Technologii

Dostawca Starlink testuje nowy plan taryfowy Global Roaming Services, w ramach którego terminal może łączyć się z satelitami z dowolnego miejsca na naszej planecie.

Usługa wykorzystuje lasery kosmiczne i łącza między satelitami. Zapewniają one użytkownikom takie same prędkości przesyłu danych jak konwencjonalny Starlink.

Subskrypcja Global Roaming Services będzie kosztować 200 USD. Kolejne 599 USD trzeba będzie zapłacić za zestaw urządzeń. Jak wiadomo, satelity Starlink pełnią rolę repeaterów. “Rozprowadzają” internet ze stacji naziemnych. Na przykład najbliższe Ukrainie stacje Starlink znajdują się w Turcji i Polsce.

W sumie dostawca świadczy usługi internetu satelitarnego w 48 krajach. Nie jest więc do końca jasne, w jaki sposób firma Elona Muska będzie w stanie zapewnić abonentom wysokiej jakości łączność w dowolnym miejscu na świecie.

starlink-part-8896fsd

Według PCMag, dostawca Starlink zaoferował niektórym abonentom korzystanie z subskrypcji GRS, aby połączyć się z internetem satelitarnym w stanach, które są poza zasięgiem.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska