Nowa wersja Notatnika dla Windows 11 może otrzymać zakładki, podobnie jak Explorer. Microsoft przypadkowo pozwolił na to, aby prześlizgnął się przez szczeliny

Nowa-wersja-Notatnika-dla-Windows-11 Wiadomości

Wysoki rangą członek zarządu Microsoftu zamieścił tweeta pokazującego zakładkową aplikację Notepad w Windows 11. Skasował wiadomość po kilku minutach, ale dane zdążyły już rozejść się wirusowo.

Nowa-wersja-Notatnika-dla-Windows-11

Co znamienne, na zrzucie ekranu widniał komunikat “Poufne. Nie omawiajcie funkcji i nie róbcie zrzutów ekranu”. Oznacza to, że dana funkcja jest już testowana, ale na wczesnym etapie. Dla insiderów funkcja może być dostępna w 2023 roku.

Na początku tego roku w Eksploratorze Windows 11 pojawiły się zakładki. Co warte podkreślenia, funkcja ta była testowana cztery lata temu w systemie Windows 10, wówczas nazywanym “Sets”. Posiadał on wsparcie dla zakładek nie tylko w Explorerze, ale również w Notatniku. Ostatecznie jednak Microsoft anulował projekt ze względu na problemy techniczne.

Zauważ, że takie funkcje są dostępne w Notepad++ już od jakiegoś czasu, ale Microsoft dopiero teraz je przygotowuje.

Oprócz tego, aktualizacji ma doczekać się także sam Eksplorator Windows 11. Zmieni swoją logikę działania, dzięki czemu będzie się szybciej uruchamiać i działać.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska