Nowy iPad 10 generacji ma wolniejszy port USB-C niż inne modele

Nowy iPad 10 generacji ma wolniejszy port USB-C niż inne modele Elektronika

Nowy iPad 10. generacji firmy Apple posiada wolniejszy port USB-C niż najnowsze modele iPad Pro, iPad Air i iPad mini.

Nowy iPad 10 generacji ma wolniejszy port USB-C niż inne modele
Nowy iPad 10 generacji ma wolniejszy port USB-C niż inne modele

Jak zauważono w recenzji nowego iPada przez The Verge wydanej w tym tygodniu, port USB-C urządzenia jest ograniczony do USB 2.0 o prędkości do 480Mbps dla transferu danych. Oznacza to, że pomimo posiadania portu USB-C, iPad dziesiątej generacji ma takie same prędkości transferu jak iPad dziewiątej generacji ze złączem Lightning.

Wszystkie inne modele iPada z portami USB-C mają szybszy transfer. Modele iPada Pro z układem M1 i nowszym są kompatybilne z Thunderbolt 3, zapewniając transfer do 40 Gb/s, iPad Air piątej generacji jest w stanie osiągnąć do 10 Gb/s, a iPad Air czwartej generacji i najnowszy iPad mini osiągają prędkość do 5 Gb/s. Kanał YouTube Max Tech zademonstrował na poniższym filmie wolniejszy port USB-C w nowym iPadzie.

Apple nie wspomina o wolniejszym porcie USB-C na stronie specyfikacji nowego iPada, ale dziennikarze potwierdzili, że urządzenie jest ograniczone do prędkości USB 2.0. To ograniczenie może nie mieć znaczenia dla większości klientów z rynku docelowego tej wersji iPada, ale to wciąż ważna informacja, która może zachęcić niektórych klientów, którzy polegają na szybszych przelewach przewodowych, do zakupu iPada mini lub iPada Air.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska