Nvidia rozpoczęła produkcję RTX 4090

Nvidia rozpoczęła produkcję RTX 4090 Technologii


Wiadomość
sprzęt i soft
26 sierpnia 2022, 14:00


Z najnowszych przecieków wynika, że premiera kart graficznych Nvidii z serii 4000 jest coraz bliższa. RTX 4090 jest już podobno w fazie produkcyjnej.


Źródło fot. powyżej: Unsplash | Christian Wiediger.

Jeśli nie możecie się już doczekać premiery RTX-ów z serii 4000, to ucieszy Was pewnie najnowszy przeciek, pochodzący podobno prosto z fabryki. Portal VideoCardz zauważył na Twitterze dokumenty, które sugerują, że produkcja nowej generacji kart graficznych od Nvidii już ruszyła. Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się wzmianki o GeForce RTX 4090. Według informacji zawartej w tabeli, flagowe GPU od Nvidii zaczęto produkować już 16 sierpnia.

Ruszyła produkcja RTX-ów 4090? - ilustracja #1

Fragment przecieku. Źródło: Forum Baidu

Wiele wskazuje na to, że to właśnie GeForce RTX 4090 pojawi się jako pierwszy produkt bazujący na architekturze Ada Lovelace w październiku tego roku. Zgodnie z informacjami widocznymi na zdjęciu, RTX-y 4090 mają rdzenie AD102, 24 GB pamięci VRAM, jedno złącze HDMI i trzy wyjścia DisplayPort.


Karty graficzne GeForce Nvidia kupisz tutaj

Niestety część informacji została zamazana, jak np. o fabryce będącej miejscem produkcji. Nie wiemy także, ile egzemplarzy zostanie wyprodukowanych w ciągu godziny. Zamiast tego widoczne są puste pola dla RTX-a 4090. Tymczasem w przypadku RTX-a 3060 znajdziemy informację o tym, że w ciągu 60 minut z linii produkcyjnej zjedzie 139 sztuk tego modelu.

Najnowszy przeciek nadal nie mówi niestety nic o z reszcie kart graficznych z serii RTX 4000, jak RTX 4070 i 4080. Na razie plotka goni plotkę i przewiduje się pojawienie tych modeli na rynku dopiero w 2023 r. Jeśli aktualnie produkuje się wyłącznie RTX-y 4090, to na bardziej przystępne cenowo GPU dla graczy trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Możliwe też, że Nvidia rzeczywiście potrzebuje więcej czasu na sprzedanie modeli opartych o architekturę Ampere.


Przeciek pierwotnie pojawił się na chińskim forum Baidu i pochodzi od anonimowego informatora. Pamiętajcie, że te informacje mogą się potwierdzić, ale nie jesteśmy na razie w stanie zweryfikować ich prawdziwości.

Ruszyła produkcja RTX-ów 4090? - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

#Nvidia #rozpoczęła #produkcję #RTX

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska