Od Pixel 8 do Samsung Galaxy S23: Top 7 najbardziej oczekiwanych smartfonów 2023 roku

Elektronika

Rok 2023 zapowiada się bogato w nowości, także na rynku smartfonów. Na które smartfony czekamy najbardziej, mówimy Wam już teraz.

Google Pixel 8

Google Pixel 8

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości 2023 roku jest flagowa seria Pixel 8. Spodziewamy się, że obejmie ona dwa modele – bazowy Pixel 8 i topowy Pixel 8 Pro. Nowe smartfony dostaną autorski procesor Google Tensor G3, ulepszone aparaty z funkcjami sztucznej inteligencji. Jest też spora szansa, że Google wreszcie zwiększy moc szybkiego ładowania przewodowego. Premiera urządzeń z serii Pixel 8 ma nastąpić jesienią 2023 roku. Prawdopodobnie zadebiutują one w październiku, czyli dokładnie rok po zapowiedzi Pixela 7.

Samsung Galaxy S23

Samsunga-Galaxy-S23-Ultra

Tradycyjna impreza Samsung Galaxy Unpacked odbędzie się 1 lutego, a jej głównym tematem będzie zapowiedź długo oczekiwanego flagowca z serii Galaxy S23. Następcy flagowego trio, Samsung Galaxy S22, są powszechnie uważani za jedne z najbardziej oczekiwanych smartfonów 2023 roku. W skład nadchodzącej serii Samsung Galaxy S23 wejdą trzy modele. Do wersji podstawowej dołączą topowe Galaxy S23 Plus i Galaxy S23 Ultra. Samsungowi Galaxy S23 i Galaxy S23 Plus przypisuje się zwiększoną pojemność baterii, natomiast wersja Ultra powinna pochwalić się 200-megapikselowym aparatem głównym.

Google Pixel Fold

ultrasmukly-pixel-fold-firmy-google-z-opuszczanym-zawiasem-ujawniony-na-wideo

O premierze pierwszego składanego smartfona Google mówi się już od kilku lat, ale wygląda na to, że dopiero w 2023 roku tak zwany Google Pixel Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Smartfon będzie podobno znacznie szerszy od Samsunga Galaxy Z Fold 4, a pod względem wysokości będzie plasował się pomiędzy Samsungiem Galaxy Z Fold 4 a OPPO Find N. Przypisuje się mu również potrójny aparat główny z funkcjami sztucznej inteligencji.

Sony Xperia 1 V.

Sony Xperia 1 V

Wprowadzony w zeszłym roku Sony Xperia 1 IV był prawdopodobnie najbardziej imponującym flagowym smartfonem Sony w ostatnich latach, w dużej mierze dzięki innowacyjnemu aparatowi głównemu o zmiennej ogniskowej, który oferuje od 3,5x do 5,2x zoom optyczny. I jesteśmy bardzo ciekawi, jakie cechy będzie miał jego następca w postaci Sony Xperia 1 V, biorąc pod uwagę, że japońska marka już wcześniej oferowała w swoich smartfonach rewolucyjne aparaty, zaawansowane oprogramowanie i high-endowe ekrany o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz.

OPPO Find X6 Pro

OPPO Find X6 Pro

Zeszłoroczny OPPO Find X5 Pro był jednym z najbardziej stylowych smartfonów, a ponadto oferował świetny wyświetlacz oraz szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe. Czekamy więc z niecierpliwością na wypuszczenie przez OPPO modelu Find X6 Pro, zwłaszcza że insiderzy przypisują mu niesamowity aparat główny z jednocalowym sensorem Sony IMX989.

Google Pixel 7a

Google-Pixel-6a-7a

Trzecim spodziewanym smartfonem Google w 2023 roku jest Pixel 7a, czyli przystępna cenowo wersja zeszłorocznego flagowca Pixel 7. Smartfon, który zastąpi Pixela 6a, otrzyma wyświetlacz o odświeżaniu 90 Hz, zaktualizowany aparat i wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Premiera Pixela 7a mogłaby odbyć się już wiosną lub latem, na przykład podczas corocznej konferencji deweloperskiej Google I/O 2023.

Samsung Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5

Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5

Oprócz flagowego trio Samsung Galaxy S23, koreańska firma ma w tym roku odsłonić jeszcze co najmniej kilka modeli z najwyższej półki. Mowa o składanych Samsungach Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5, o których nie wiadomo jeszcze prawie nic. Z doniesień wynika jedynie, że następca zeszłorocznego Samsunga Galaxy Z Flip 4 może otrzymać większy wyświetlacz i mniejsze zagięcie. Spodziewamy się też, że przyszłe składane smartfony Samsunga będą miały ulepszone aparaty, lepsze elastyczne ekrany i pyłoszczelną obudowę. Pozostaje nam tylko czekać na ich oficjalny komunikat.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska