Oto Skoda Superb 2024. Firma jako pierwsza pokazała ukrytego liftbacka i kombi na tle poprzednich generacji

Technologii

Skoda opublikowała zdjęcia i filmy nowej generacji Skody Superb, która pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy.

Wiadomo już, że w nowej generacji czeka nas liftback oraz Skoda Superb kombi, które zostały pokazane na tle wszystkich modeli Superb poprzednich generacji.

Oto Skoda Superb 2024. Firma jako pierwsza pokazała ukrytego liftbacka i kombi na tle poprzednich generacji

Producent powiedział, że nowa Skoda Superb tradycyjnie będzie oferować innowacje technologiczne i wyróżniający się design. Ogłoszono również, że od 2001 roku wyprodukowano ponad 1 550 000 egzemplarzy wszystkich obecnych generacji Superbów.

Nowa Skoda Superb czwartej generacji zostanie zaprezentowana tej jesieni, 90 lat po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu linii Superb, produkowanej w latach 1934-1949. Pół wieku później wypuszczono pierwszą generację nowoczesnej Skody Superb. Kolejny rozdział w historii linii rozpoczął się w 2008 roku wraz z wprowadzeniem drugiej generacji Skody Superb. Linia ta była po raz pierwszy dostępna w dwóch wersjach nadwozia z nowoczesnymi systemami wspomagającymi kierowcę.

W 2015 roku zadebiutowała trzecia nowoczesna generacja i pierwsza seria Superb zbudowana na modułowej platformie MQB. W 2019 roku oferta została rozszerzona o hybrydowy wariant plug-in Superb iV.

Wcześniej Skoda potwierdziła jesienną prezentację nowej generacji Skody Superb i Kodiaq oraz opublikowała pierwsze teasery nowych modeli.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska