Papież Franciszek spotyka się z szefem Apple Timem Cookiem

Wiadomości

Papież Franciszek, który często powtarzał, że ludzie powinni ograniczyć korzystanie z telefonów komórkowych i nadać priorytet komunikacji twarzą w twarz, udzielił w poniedziałek prywatnej audiencji szefowi Apple Timowi Cookowi.

Cook, szef wartej 2,4 biliona dolarów firmy, której iPhone zrewolucjonizował komunikację osobistą, znalazł się na codziennej liście audiencji papieża. Jak zwykle Watykan nie ujawnił, czego dotyczyła prywatna rozmowa.

85-letni papież ma mieszany stosunek do telefonów komórkowych. W ubiegłym roku przerwał audiencję generalną, gdy pomocnik podał mu telefon komórkowy i odebrał pilny telefon od wysokiego rangą urzędnika watykańskiego. Często też cierpliwie pozwala ludziom robić sobie z nim selfies.

Jego Świątobliwość regularnie jednak ostrzega ludzi, by nie stali się niewolnikami telefonów komórkowych i innych form technologii.

“Uwolnij się od uzależnienia od telefonów komórkowych. Kiedy stajesz się niewolnikiem swojego telefonu komórkowego, tracisz wolność,”

mówił młodym ludziom w 2019 roku.

Stwierdził również, że smuci go, gdy ludzie korzystają z telefonów komórkowych przy stole obiadowym lub podczas uczestnictwa we Mszy Świętej.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska