POCO M4 5G z adaptacyjnym odświeżaniem ekranu

POCO M4 5G Elektronika

Premiera POCO M4 5G na rynku indyjskim miała miejsce 5 maja br. Teraz, po ponad 3 miesiącach, marka za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła światową premierę medium. Po kilku dniach wszystko będzie dobrze!

Kiedy premiera?

Marka POCO ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że ​​zamierza wprowadzić POCO M4 5G na rynek globalny. Prezentacja modelu odbędzie się na platformach społecznościowych producenta już za kilka dni. Pokazy zaplanowano na poniedziałek 15 sierpnia. Impreza rozpocznie się w południe czasu polskiego.

Co oferuje POCO M4 5G?

Oczywiście nie jest to zupełnie nowy smartfon. Jak się przyzwyczailiśmy, Xiaomi dostosowuje swoje urządzenia do lokalnych potrzeb wykorzystując to, co już jest na rynku. Nadał im nowe imię, zmienił bibeloty i sprzedał je z zyskiem. Tym razem chodzi o rebranding smartfona, który niedawno pojawił się w naszym kraju pod nazwą Redmi 10 5G.

Nic nie wskazuje na to, by model przeznaczony na rynek globalny miałby się różnić od wariantu znanego z Indii. Jeśli rzeczywiście nic się nie zmieni, to warto przypomnieć jego specyfikację.

POCO M4 5G
(źródło: Flipkart)

POCO M4 5G oferuje użytkownikom wyświetlacz LCD o przekątnej 6,58 cala, rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania ekranu 90 Hz (może ją też zredukować do 60 Hz lub nawet 30 Hz w zależności od potrzeb). Ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3 i posiada wycięcie na aparat do selfie o rozdzielczości 8 Mpix.

Siłą napędową tego telefonu jest MediaTek Dimensity 700, ośmiordzeniowa jednostka zbudowana w procesie 7 nm, która może przyspieszyć do 2,2 GHz. W zależności od konfiguracji urządzenia procesor będzie obsługiwał 4 lub 6 GB RAM. Producent zapewnia 64 lub 128 GB pamięci na dane użytkownika. Pamięć tę można jednak rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD.

Konfiguracja kamery w POCO M4 5G jest dość skromna. Smartfon ma główny aparat 50 Mpix i towarzyszące mu 2-megapikselowe oko do uchwycenia głębi. Pojemność baterii urządzenia to 5000 mAh. Bateria wspiera ładowanie z mocą 18 W oraz obsługuje ładowanie zwrotne o mocy 5 W.

POCO M4 5G
(źródło: Flipkart)

Do tego telefon obsługuje również technologię NFC, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 5. Czytnik linii papilarnych umieszczono z boku urządzenia. Smartfon jest też wyposażony w port audio jack 3,5 mm.

Smartfon dostępny jest na rynku indyjskim w trzech kolorach: błękitnym, czarnym oraz żółtym. Nie wiadomo jeszcze, ile POCO M4 5G będzie kosztować w Polsce. W tym momencie w Indiach regularna cena najsłabszego wariantu z 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane wynosi 15999 INR (równowartość ~912 złotych). Cena najdroższej wersji z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej to 18999 INR (równowartość ~1083 złotych).

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska