Podczas gdy CD Projekt obiecuje – fani robią to sami. Modder podmienił plik ini w Wiedźminie 3, a niektórzy gracze zauważyli 30% wzrost wydajności.

Rozrywka

Choć CD Projekt RED obiecuje , że osobiście naprawi wydajność Wiedźmina 3 po aktualizacji, gracze próbują wziąć sprawy w swoje ręce. Okazuje się, że z mieszanym sukcesem.

Na NexusMods pojawiła się modyfikacja, której autor obiecywał wzrost liczby klatek na sekundę o 25-30%. Podczas korzystania z raytracingu przy minimalnych zmianach w grafice. Co ciekawe, modyfikacja wygląda jak zwykły plik ini z ustawieniami, który należy umieścić w folderze z grą.

Jak się okazuje, mod działa. Ale nie dla wszystkich i nie zawsze. Niektórzy gracze naprawdę dziękują autorowi i notują wzrost fps o 10, 15, a dla niektórych 30%. Jednak w dyskusji jest też wielu niezadowolonych. Gracze narzekają, że jeśli gra się poprawiła, to na pewno nie dzięki “minimalnym zmianom graficznym”. Gracze piszą, że Wiedźmin 3 wygląda zauważalnie gorzej, zwłaszcza zakres rysowania.

Inna część graczy twierdzi, że próba usunięcia pliku ini powoduje całkowity crash gry. Ustawienia niby zostały usunięte, ale grafika nie wraca do stanu sprzed zastosowania moda.

Wcześniej wielu graczy zauważało, że gra miała problemy z wydajnością, nawet w przypadku mocnych kart graficznych. Po tym CD Projekt wydał pierwszą łatkę dla niextgenowej wersji Wiedźmina 3, która poprawiała problemy z utratą FPS. Modderowi udało się jednak poprawić działanie gry nawet po tej aktualizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, zachowaj ostrożność przy pobieraniu dzieł modderów, nawet jeśli mają dobre intencje.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska