Prawdziwy smartfon dla biznesu? Motorola ThinkPhone z osłoną z włókna aramidowego zaprezentowana

Technologii

Motorola zaprezentowała smartfon ThinkPhone. Niektóre źródła nazywają go z jakiegoś powodu Lenovo ThinkPhone. Na samym urządzeniu nie widać jednak marki Lenovo.

Zresztą Motorola jest własnością Lenovo, więc nie jest to szczególnie ważny aspekt. Co ważne, jest to pierwszy smartfon pod marką Think, który Lenovo dostało wraz z biznesem IBM dotyczącym komputerów PC. Takie produkty są zazwyczaj skierowane do segmentu biznesowego.

W przypadku Motorola ThinkPhone pozycjonowanie jest mniej więcej takie samo. W szczególności Motorola zwraca uwagę na szereg funkcji, które powinny ułatwić wykorzystanie nowości jako narzędzia pracy. Oto co pisze na ten temat sama Motorola:

  • Instant Connect: telefon i komputer mogą natychmiast wykryć się nawzajem i połączyć, gdy znajdują się w pobliżu siebie i w tej samej sieci Wi-Fi.
  • Ujednolicony Schowek: łatwe kopiowanie i wklejanie tekstu lub ostatnich zdjęć, zeskanowanych dokumentów i filmów między urządzeniami.
  • Ujednolicone powiadomienia: powiadomienia z telefonu pojawiają się jednocześnie w telefonie i w Centrum Powiadomień systemu Windows. Kliknięcie powiadomienia powoduje automatyczne uruchomienie odpowiedniej aplikacji telefonu na ekranie komputera.
  • File Drop: Przeciągnij i upuść pliki między ThinkPhone a komputerem.
  • App Streaming: otwórz dowolną aplikację Android bezpośrednio na swoim komputerze.
  • Advanced Webcam: używaj kamery ThinkPhone jako kamery internetowej do prowadzenia rozmów wideo.
prawdziwy-smartfon-dla-biznesu-motorola-thinkphone-z-oslona-z-wlokna-aramidowego-zaprezentowana-1200

Jak widać, funkcji jest naprawdę sporo i skupiają się one przede wszystkim na poprawie interakcji pomiędzy smartfonem a komputerem. Ponadto na smartfonie po wyjęciu z pudełka preinstalowany jest Microsoft 365, Outlook i Teams.

Kolejną cechą jest czerwony przycisk z boku. Jest on odpowiedzialny za funkcję Walkie Talkie w Teamach. Dodatkowo na smartfonie można wyświetlić ekran pulpitu Windows i w ten sposób sterować komputerem.

Standard MIL-STD-810H obejmuje tylną osłonę z włókna aramidowego, która zapewnia wysoki stopień ochrony fizycznej. Obecna jest również ochrona przed wodą i pyłem (IP68)

Po bardziej konwencjonalnej stronie, sercem jest SoC Snapdragon 8 Plus Gen 1, z 8 GB lub 12 GB RAM i między 128 GB a 512 GB pamięci masowej flash. Bateria o pojemności 5000mAh z obsługą 68W ładowania przewodowego i 15W ładowania bezprzewodowego. 50MP aparat główny, 13MP ultra-wide-angle. Wi-Fi 6E, głośniki stereo i 6,6-calowy ekran pOLED o rozdzielczości Full HD+, ale bez wyższego framerate.

Nowość trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach, ale nie ma jeszcze ceny. Biorąc pod uwagę specyfikację sprzętową i wiele rozwiązań programowych, smartfon na pewno nie będzie tani.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska