Przednie aparaty Huawei Mate 50 Pro i iPhone 14 Pro uznane za najlepsze na świecie

huawei Elektronika

Seria smartfonów Huawei Mate 50 została zaprezentowana we wrześniu tego roku, a modelem z najwyższej półki jest Huawei Mate 50 Pro.

Jakiś czas po premierze zespół DxOMark uznał główny aparat Mate 50 Pro za najlepszy na rynku smartfonów. Teraz eksperci przetestowali także przednią kamerę urządzenia.

Huawei-Mate-50-Pro

W efekcie Mate 50 Pro został liderem rankingu DxOMark również pod względem jakości zdjęć selfies. Jego średni wynik to 145: 147 punktów za zdjęcie i 143 punkty za wideo.

Huawei-Mate-50-Pro-1

Warto zauważyć, że Huawei Mate 50 Pro dzieli czołówkę z iPhone’em 14 Pro, który ma taki sam wynik. Jednak na dzień dzisiejszy Huawei Mate 50 Pro znajduje się na szczycie dwóch rankingów jednocześnie dzięki obu swoim aparatom.

Zalety przedniego aparatu to przyjemne odcienie skóry na zdjęciach. Dobra szczegółowość, niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny. Są jednak pewne wady: to nieco niedokładne odwzorowanie odcieni skóry w niektórych warunkach, pewne artefakty, gruboziarniste szumy i brak szczegółowości w słabo oświetlonych filmach.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska