Przypominający coupe sedan z reflektorami w stylu Porsche. Xiaomi MS11 – pierwszy samochód chińskiej firmy – po raz pierwszy pokazany na renderach

Xiaomi-MS11-pierwszy-samochód Wiadomości

Xiaomi jest zajęte testowaniem swojego pierwszego samochodu MS11 na publicznych drogach w Chinach, ale prototypy są zwykle dobrze opakowane – tak, aby nie ujawniać przedwcześnie projektu. Niemniej jednak, przecieki się zdarzają – właśnie niedawno do sieci trafiły zdjęcia przedniego i tylnego zderzaka MS11. “Leaked” musiało to nawet oficjalnie skomentować – potwierdzono, że podzespoły rzeczywiście należą do samochodu Xiaomi, ale jest to, jak twierdzą, nie ostateczna wersja. Niemniej jednak, po złożeniu wszystkich przecieków do kupy, w Chinach udało się odtworzyć wygląd pierwszego samochodu Xiaomi.

Xiaomi-MS11-pierwszy-samochód

Zaznaczono, że nie jest on ostateczny, ale bardzo zbliżony do tego, co jest obecnie testowane przez firmę. Na zdjęciach widać sedana w stylu coupe, który wygląda jak Porsche Panamera, a reflektory przypominają elektryczne Porsche Taycan. Linia dachu w okolicy przedniej szyby to wyraźny znak lidaru, cechą charakterystyczną jest oświetlenie z tyłu, które łączy się ze sobą.

Xiaomi MS11 ma mieć oficjalną premierę jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod koniec. Specyfikacja techniczna nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jedynie, że auto będzie oferowane z zaawansowanymi półprzewodnikowymi bateriami trakcyjnymi BYD i CATL. Nie ma wątpliwości, że samochód będzie potężny (inaczej po co miałby mieć sportowe nadwozie?), ale jednocześnie przystępny cenowo: przewidywana cena to około 30-35 tys. dolarów.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska