Resident evil code veronica remake nie wyjdzie! Capcom “zabił” fanowski remake na zawsze.

Rozrywka
W maju ubiegłego roku ujawniono, że na silniku Unity powstaje fanowski remake Resident Evil Code: Veronica.

W maju ubiegłego roku ujawniono, że na silniku Unity powstaje fanowski remake Resident Evil Code: Veronica.

Niedługo potem entuzjastyczny zespół stojący za projektem wypuścił demo do publicznej wiadomości. Deweloperzy byli zdeterminowani, by ukończyć remake do końca, ale wygląda na to, że te plany nie dojdą do skutku. Jak donosi serwis The Gamer, Capcom wyłączył fanowskie remaki Resident Evil i Resident Evil Code: Veronica X

Twórcy zamknęli stronę internetową projektu i zamieścili na głównej wiadomość, że “Capcom postanowił anulować projekt”. Na swoim serwerze Discord deweloperzy wyjaśnili, że nie jest to spowodowane przyjmowaniem darowizn. Ale z powodu wykorzystania praw autorskich do nazwy i postaci franczyzy. Oprócz Resident Evil Code: Veronica, zespół ten pracował nad remakiem oryginalnego Resident Evil w tym samym duchu, ale i on musiał zostać anulowany.

Oryginalny Resident Evil Code: Veronica został wydany w 2000 roku i był spin-offem serii. Akcja rozgrywa się pomiędzy Resident Evil 3 a 4. Fani spekulowali, że Capcom podejmie się aktualizacji Veroniki po remake’u trzeciej odsłony, ale zaszczyt ten przypadł Resident Evil 4.

W październiku producent franczyzy Yoshiaki Hirabayashi stwierdził, że obecnie nie mają planów na remake Resident Evil Code: Veronica. Nie wykluczył jednak, że jeśli w przyszłości nadarzy się okazja, to taki projekt może się pojawić.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska