Retrogradacja merkurego co to?

Wiadomości

Mówiąc najprościej, retrogradacja Merkurego to zjawisko astrologiczne, które występuje, gdy szybko poruszająca się planeta Merkury – której okrążenie Słońca zajmuje 88 dni, w przeciwieństwie do ziemskiej 365 – wydaje się zwalniać. Planety poruszają się wokół Słońca ze wschodu na zachód. Podczas retrogradacji Merkurego, Merkury wydaje się poruszać “do tyłu”, z zachodu na wschód.

Według astrologów to odległe niebiańskie zjawisko ma reperkusje na Ziemi. W czasie tego pozornego ruchu wstecz, obszary życia, którymi Merkury ma tendencję rządzić bez zarzutu – w tym podróże, komunikacja i technologia – są zakłócone.

Jak często występuje retrogradacja Merkurego?

Około trzy lub cztery razy w roku Merkury przechodzi “retrogradację”, co oznacza, że wydaje się cofać na swojej orbicie. W astrologii Merkury rządzi intelektem i komunikacją. Dlatego ci, którzy wierzą w astrologię, powinni przygotować się na liczne wpadki komunikacyjne. Podczas tego czterotygodniowego okresu ludzie mogą czuć się tak, jakby nie mogli znaleźć właściwych słów.

Trzecia retrogradacja Merkurego w 2021 roku rozpoczęła się 27 września, pośród tegorocznego, pełnego akcji sezonu Libry, i potrwa do 18 października. Wpadając w scenę Libry, która rządzi partnerstwem, ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego podobno najbardziej wpłynie na związki. Możesz ponownie ocenić sytuacje i dynamikę, które są niezrównoważone, decydując gdzie lub kogo zainwestować swoją energię. Rozstania, wstrząsy i nieporozumienia mogą się zdarzyć. Dobrą wiadomością jest to, że można zbudować silniejsze fundamenty, jeśli staramy się zrozumieć innych i wdrożyć wzrost do relacji.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska