Rolki na Facebook.Nowy funkcji pomoże w tworzeniu i monetyzacji treści

facebook rolki Elektronika

Rolki inline nie były oryginalnym pomysłem Facebooka, ale firma rozwija je od dłuższego czasu. Rollery na Facebooku zadebiutowały w lutym, a wcześniej mogliśmy je już oglądać na Instagramie. Teraz Facebook Reels dostanie kilka nowych funkcji przydatnych dla programistów.

Rolki na Facebooku – co to?

Facebook Reels to krótkie filmy o długości do 60 sekund. Rozwiązanie kojarzy się przede wszystkim z aplikacją TikTok, która jest podstawową formą treści zamieszczanych przez użytkowników. W głośności możesz użyć oryginalnej ścieżki dźwiękowej lub dodać efekty i własną muzykę do głośności. Filmy stworzone przez użytkowników pojawią się w takich miejscach jak Wiadomości na Facebooku, sekcja Kołowrotki na Facebooku i profil Kołowrotki.

Rolki na Facebooku
Rolki na Facebooku 

jakie są nowe funkcje w rolkach na Facebooku?

Pierwszą nową funkcją, która pojawi się w rolkach jest znana już ze stories na Instagramie – Twoja Kolej. W serwisie Instagram korzystając z naklejki Twoja Kolej umożliwiamy innym użytkownikom interakcję z naszym stories, np. wrzucamy zdjęcie naszego psa i dodajemy naklejkę Twoja Kolej z podpisem „pokaż swojego pupila”. Ktoś, kto chce wziąć udział w zabawie, może kliknąć naszą naklejkę i dołączyć do zabawy, publikując zdjęcie swojego pupila na swoim Stories.

Firma wprowadza również zapowiadany już jakiś czas temu crossposting. Dzięki temu jednoczesne publikowanie Rolek na Instagramie i Facebooku będzie łatwiejsze. Pozwoli to twórcom budować społeczność w obu serwisach i uczestniczyć w programach monetyzacji oferowanych zarówno przez Facebook, jak i Instagram, czyli po prostu zarabiać dwa razy na tej samej rolce.

Do zarabiania na tworzonych treściach przyczyni się też wprowadzenie gwiazdek, które będzie można kupić, by potem obdarowywać nimi ulubionego twórcę podczas transmisji na żywo oraz podczas oglądania reels. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest bliźniaczo podobne do prezentów znanych z TikToka.

I to nie jedyna funkcja niemalże wyciągnięta z TikToka. Meta wprowadza również Reels Remix, który umożliwia dogranie się do stworzonej już przez kogoś rolki – zasada działania jest taka sama jak w przypadku duetów na TikToku. Opcja daje możliwość wyświetlania zremiksowanej rolki w tym samym czasie do oryginalna, lub tuż po niej.

Facebook dodał również narzędzie analityczne do Studia twórców. Daje to twórcom dostęp do danych, takich jak zasięg filmu i średni czas oglądania. Dzięki temu można określić, które kółko przewijania klika lepiej na tej platformie.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska