Samsung Galaxy A54 5G zatrzymuje się na stronie Bluetooth SIG

Samsung-Galaxy-A54-5G Wiadomości

Samsung od dawna plotkuje, że pracuje nad Galaxy A54 5G. Urządzenie w ostatnim czasie pojawiło się na różnych stronach poświęconych certyfikacji.

Większość jego specyfikacji została już ujawniona. Podobno jest wyposażony w SoC Exynos 1380, baterię o pojemności 5100 mAh, nowy 50-megapikselowy sensor aparatu głównego i nie tylko. Dziś telefon pojawił się na stronie Bluetooth SIG, która potwierdza jego nazwę i zdradza kilka szczegółów.

Samsung-Galaxy-A54-5G

Nadchodzący Samsung Galaxy A54 5G odwiedził stronę certyfikacji Bluetooth SIG z numerem modelu SM-A546V. Jak wspomniano, listing potwierdza marketingową nazwę smartfona. Widać też, że będzie on obsługiwał Bluetooth v5.3. To również podpowiada, że smartfon może pojawić się już niedługo.

Co warte odnotowania, wygląda na to, że koreański producent zaprzestanie produkcji serii Galaxy A7x, dzięki czemu Galaxy A54 będzie najbardziej premium słuchawką w marce z serii A. Pod nieobecność Galaxy A74, model A54 ma szansę przyciągnąć wielu nabywców szukających smartfona klasy średniej premium.

Galaxy A54 pojawił się niedawno w serwisie Geekbench z ośmiordzeniowym procesorem o nazwie kodowej “S5E8835”. SoC posiada cztery rdzenie taktowane zegarem 2,40GHz, a pozostałe taktowane są zegarem 2,0GHz. Jest też procesor graficzny Mali G68. Na podstawie tych szczegółów możemy założyć, że telefon wyposażony jest w układ Exynos 1380. Geekbench donosi również, że smartfon będzie miał co najmniej 6 GB pamięci RAM.

Wcześniejsze doniesienia wskazują, że urządzenie będzie miało potrójny aparat tylny z 50-megapikselowym aparatem głównym. Podobno ma on posiadać baterię o pojemności 5100 mAh i wspierać ładowanie 25W. Smartfon może być wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz Full HD + AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jeśli chodzi o oprogramowanie, to będzie on działał pod kontrolą systemu Android 13 z pojedynczym 5.0 UI na wierzchu.

Podziel się
Rate author
( 2 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska