Samsung idzie jak burza i nie ogląda się za siebie. Ogromny sukces w Europie

samsung Elektronika


Samsung chwali się kolejnym sukcesem modeli Z Flip 4 i Z Fold 4. Jak podaje firma, Samsungowi udało się podwoić dostawy urządzeń w Europie! Ciężko jednak uwierzyć w to, jakie plany Samsung ma na 2025 rok.

Samsung z powodzeniem kontynuuje swoją misję wprowadzenia urządzeń składanych do mainstreamu.

Kolejna generacja składanych Flipów i Foldów jest coraz bardziej przystępna dla przeciętnego konsumenta – tu znacznie lepiej wypada oczywiście składak z klapką. Z biegiem lat zainteresowanie tymi urządzeniami rośnie, co odzwierciedlają także wyniki sprzedażowe smartfonów.

Samsung może otwierać szampana

Jak podaje szef europejskiego marketingu Samsunga, dostawy najnowszych, debiutujących w sierpniu modeli Samsung Galaxy Z Fold 4 i Samsung Galaxy Z Flip 4 podwoiły liczbę dostaw poprzednich modeli na rynku europejskim. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży nowych produktów osiągnęły najwyższy w historii w Europie. Firma nie zdradziła jednak, w których z europejskich krajów składane smartfony cieszą się największym powodzeniem.

samsung

Samsung Galaxy Z Flip 4 / fot. gsmManiaK

Co ciekawe, to jednak nie koniec ambitnych celów, jakie koreański producent planuje zrealizować w nadchodzących latach. Jak niedawno zapowiedział Roh Tae-moon – szef działu mobilnego Samsung Electronics – do 2025 roku firma przewiduje, że ponad połowę sprzedaży będzie stanowić składaki!

Warto jednak zauważyć, że składanym smartfonom na ten moment wciąż daleko do urządzeń, które wybiera najszersze grono użytkowników – tzn. tych poszukujący klasycznych średniaków. Dla nich najważniejsze zazwyczaj okazują się trzy parametry: dobry aparat, pojemna bateria i przystępna cena. Składanym smartfonom trochę jeszcze zajmie, zanim zaczną być równie opłacalne, jak klasyczne urządzenia.

Nie można jednak zaprzeczyć, że Samsung umie w składaki. To od lat w zasadzie jedyny producent, którego urządzenia z kategorii foldables są tak szeroko rozpoznawalne.

Nakładka realme UI 4.0 zapowiedziana: nieoficjalny wykaz telefonów z aktualizacją

Źródło

#Samsung #idzie #jak #burza #nie #ogląda #się #siebie #Ogromny #sukces #Europie

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska