Samsung wierzy, że w ciągu pięciu lat wyprzedzi swojego konkurenta. Celem firmy jest ominięcie TSMC

Technologii

Samsung wygłosił wykład w Korea Advanced Institute of Science & Technology, gdzie stwierdził, że może dogonić i wyprzedzić swojego konkurenta w obliczu TSMC.

Samsung wierzy, że w ciągu pięciu lat wyprzedzi swojego konkurenta.  Celem firmy jest ominięcie TSMC

W instytucie przemawiali przedstawiciele działu Samsung Semiconductor, więc TSMC pozostaje ich głównym konkurentem. Na początek Samsung przyznał, że jest teraz w tyle za konkurentem. Dokładniej, według samego koreańskiego giganta, ich technologia procesowa 4 nm jest o dwa lata za TSMC, a 3 nm jest o rok do tyłu. To dużo, ale Samsung wierzy, że może pokonać konkurenta.

To prawda, że ​​​​firma będzie potrzebowała na to pięciu lat, zgodnie z oświadczeniem prezesa Samsung Semiconductor. Pomoc w tej firmie powinna obejmować technologię Gate All Around (GAA), którą Samsung zacznie wykorzystywać ze swoim trzynanometrowym procesem technologicznym. Jednocześnie TSMC nie użyje GAA do czasu przejścia na standardy 2 nm, czyli Samsung będzie miał przewagę na starcie.

Technologia GAA pozwoli na produkcję mikroukładów mniejszych (nawet o 45%) i charakteryzujących się lepszą efektywnością energetyczną.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska