Samsung znów na pierwszym miejscu. Wprowadził ekran do smartfona, który mierzy tętno i ciśnienie krwi

Technologii

Samsung Display zaprezentował pierwszy na świecie mobilny panel OLED z wbudowanym skanerem linii papilarnych i czujnikiem tętna.

Podobne panele, zwane Sensor OLED, są przeznaczone do stosowania w smartfonach i tabletach do monitorowania stanu zdrowia. Oczekuje się, że takie urządzenia pojawią się w najbliższej przyszłości.

Samsung zaprezentuje pierwszy na świecie panel OLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych i układem sercowo-naczyniowym podczas SID Display Week 2023, który odbędzie się w tym tygodniu w Los Angeles w Kalifornii w USA.

Samsung znów na pierwszym miejscu.  Wprowadził ekran do smartfona, który mierzy tętno i ciśnienie krwi

Dotykowy panel OLED otrzymał wbudowaną światłoczułą fotodiodę organiczną. Oznacza to, że firmy nie muszą instalować osobnego skanera linii papilarnych pod panelem OLED, oszczędzając pieniądze i miejsce wewnątrz urządzenia.

Technologia pozwoli na jednoczesne odczytywanie odcisków palców lub informacji o tętnie z wielu palców. Dzięki temu urządzenie może oferować dokładniejsze uwierzytelnianie biometryczne i pomiary ciśnienia krwi. Nowy panel OLED może jednocześnie mierzyć poziom stresu użytkownika.

Aby dokładnie zmierzyć ciśnienie krwi danej osoby, pomiary należy wykonać na obu ramionach. Dotykowy wyświetlacz OLED może jednocześnie rozpoznawać palce obu dłoni, zapewniając dokładniejsze informacje o stanie zdrowia niż obecne urządzenia do noszenia.

Wyświetlacz Samsunga

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska