Sir Cliff Richard wyda pierwszy od prawie 20 lat album świąteczny

Sir Cliff Richard wyda pierwszy od prawie 20 lat album świąteczny Rozrywka

Czy doda do swojego imponującego dorobku świątecznych hitów? (Fot. Rex/PA)

Sir Cliff Richard zapowiedział, że wyda swój pierwszy od prawie dwóch dekad dedykowany świąteczny album.

81-letni piosenkarz i skarb narodowy wyda płytę, zatytułowaną Christmas With Cliff, 25 listopada i znajdzie się na niej 13 utworów, na które złożą się świąteczne klasyki i nowe, świąteczne piosenki.

Poprzednie świąteczne hity Sir Cliffa, w tym Mistletoe And Wine, Saviour’s Day i The Millennium Prayer, stały się świątecznymi zszywkami przez lata, z jego ostatnim albumem Yuletide, Cliff At Christmas, wydanym 19 lat temu w 2003 roku.

‘Zawsze uwielbiałem być w studiach nagraniowych od czasu Studio 2, Abbey Road, w 1958 roku’, powiedział.

‘Nagrałem ten album w Criteria Studios w Miami na Florydzie – 4,427 mil od Abbey Road – i po raz kolejny poczułem, że jestem w swoim własnym świecie!

‘Miałem pomoc dwóch producentów, Sama Hollandera i Chrisa Waldena. Poprowadzili mnie przez ‘dobrze znane’ piosenki świąteczne i uwolnili mnie, bym zaśpiewał je po swojemu.’

Sir Cliff Richard 'Loose Women' TV show, Londyn, UK - 27 Nov 2018 r.
Sir Cliff nagrał album w słonecznym Miami (Fot. Ken McKay/ITV/Shutterstock)
Piosenkarz Cliff Richard pozuje na sankach w śnieżnej scenerii świątecznej, ok. grudnia 1990 r.
Piosenkarz, na zdjęciu w 1990 roku, był w tym roku świątecznym numerem jeden z Saviour’s Day (Fot. Alistair Devine/TV Times/Future Publishing via Getty Images)

Teasing something a little different, he continued: ‘They had differing approaches to the songs that I asked them to produce for me, and they gave this album the dynamics that I had hoped for.

‘Ten album nie jest tylko mój, należy do nas wszystkich zaangażowanych w jego tworzenie i mam nadzieję, że dodajemy trochę czegoś specjalnego do twojego sezonu świątecznego’.

Sir Cliff cieszył się sukcesem na brytyjskich listach przebojów ze swoimi poprzednimi świątecznymi piosenkami, z Mistletoe And Wine bagging upragnionym świątecznym numerem jeden w 1988 roku, a Saviour’s Day biorąc tytuł dwa lata później w 1990 roku, według Official Charts Company.

Nieopatrzone zdjęcie wydane przez East West Records okładki do Christmas with Cliff
Nowy album ukaże się 25 listopada (Fot. PA)

W 1960 roku, z zespołem backingowym The Shadows, piosenka I Love You była jego pierwszym świątecznym numerem jeden.

Z 15 brytyjskich numerów jeden singli, które miał, cztery królowały na Boże Narodzenie z Band Aid II – na którym Sir Cliff śpiewał obok Bananarama, Jason Donovan, Kylie Minogue, Chris Rea i Wet Wet Wet zajmując pierwsze miejsce w 1989 roku.

Christmas With Cliff zobaczy go “łączącego album klasyków”, w tym utwory takie jak It’s The Most Wonderful Time Of The Year, Sleigh Ride, Joy To The World, When A Child Is Born, Jingle Bell Rock i więcej, a także nowe utwory First Christmas, Six Days After Christmas (Happy New Year) i Heart Of Christmas.

Masz jakąś historię?

Jeśli masz historię o celebrytach, wideo lub zdjęcia skontaktuj się z zespołem rozrywkowym Metro.co.uk wysyłając e-mail na adres celebtips@metro.co.uk, dzwoniąc pod numer 020 3615 2145 lub odwiedzając naszą stronę Submit Stuff – chętnie się z Tobą skontaktujemy.

MORE : Raper Pat Stay stabbed to death aged 36 as Eminem pays tribute

WIĘCEJ : Harry Styles świętuje Don’t Worry Darling standing ovation, sadząc pocałunek na współgwiazdę Nick Kroll

#Sir #Cliff #Richard #wyda #pierwszy #prawie #lat #album #świąteczny

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska