Soczysty romans Badoo z Apple Music

Badoo nowa funkcja Elektronika


Wczoraj aplikacja randkowa Badoo udostępniła użytkownikom nową funkcję „wyślij piosenkę”. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule

Miłości nigdy za wiele. Co prawda do Walentynek jeszcze daleko, jednak nie przeszkadza to randkowym aplikacjom, które stale rywalizują między sobą o uwagę użytkowników. Królem wśród miłosnych programów jest oczywiście Tinder. Drugie miejsce zgarnia aplikacja Bumble, do której należy również Badoo. Aplikacja nieustannie próbuje dogonić swojego konkurenta, dodając co jakiś czas kolejne unowocześnienia. Teraz Badoo dodaje „nową” funkcję, dzięki której możemy wysłać wybraną piosenkę innym osobom przy użyciu Apple Music.

Badoo nowa funkcja
Wygląd nowej funkcji Badoo (źródło: strona internetowa Badoo)

Badoo i miłosne ballady, czyli o nowej funkcji wyślij piosenkę i współpracy z Apple

Od wczoraj na randkowym Portalu Badoo dostępna jest kolejna funkcja, o nazwie „wyślij piosenkę ”, która wspierana jest przez Apple Music. Ma ona na celu wzbogacić dotychczasowe doznania płynące z użytkowania aplikacji. Funkcja „wyślij piosenkę” jest promowana pod hasłem „Wiesz, co czujesz, ale nie wiesz, jak wyrazić to słowami?  Wyraź to za pomocą muzyki”. W moim odczuciu jest to naprawdę bardzo dobrze skonstruowany slogan, ponieważ jego konstrukcja zawiera w sobie zasadę „nie wykluczać, a wspierać”. W tym wypadku Badoo chce dotrzeć głównie do osób, które nie zawsze czują się komfortowo w wyznawaniu swoich uczuć. Oczywiście funkcja, nie została dodana tylko po to, aby ułatwić wyrażanie naszych myśli. Dzięki niej możemy podzielić się z kimś swoim ulubionym kawałkiem i poznać gust muzyczny drugiej osoby.

Badoo
Wygląd nowej funkcji Badoo (źródło: strona internetowa Badoo)

Rozszerzenie „wyślij piosenkę” wspierane jest przez Apple Music. Jeśli nie macie wykupionej subskrypcji w Apple Music, możecie wysłać i odebrać 30-sekundowe fragmenty utworów lub skorzystać z promocji dla użytkowników Badoo, która daje nam 2-miesięczny darmowy dostęp do aplikacji streamingowej.

Badoo i Apple Music to związek z kompleksami

Badoo

Choć funkcja wyślij piosenkę przez Apple Music jest czymś nowym na Badoo, to nie jest to jakaś innowacyjna rzecz na rynku aplikacji. Parę lat temu Tinder dodał praktycznie identyczną funkcję, która działa na bazie Spotify. Tak naprawdę cała ta sytuacja z Badoo i Apple Music przypomina zakompleksiony związek dwóch smutnych jednostek. Obydwie te aplikacje od jakiegoś czasu zmagają się z pewnym kryzysem związanym z pozyskiwaniem użytkowników. Myślę, że połączenie sił Badoo z Apple Music ma na celu poprawienie sytuacji obu aplikacji. Czy tak się stanie? Nie wiem. Zarówno Badoo, jak i Apple Music mają wiele mankamentów, które nie znikną po zwykłym zatuszowaniu ich przy pomocy promocyjnej oferty – „darmowe dwa miesiące na Apple Music dla użytkowników Badoo”. Jednak mogę też się mylić, ponieważ może być też tak, że w ten sposób obydwie aplikacje zyskają większą liczbę użytkowników.

Spotify czy Apple Music: wakacyjne porównanie aplikacji streamingowych#Soczysty #romans #Badoo #Apple #Music

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska