Solana Saga – cechy “kryptosmartfonu” ujawnione

Technologii

Możliwości urządzenia pozwalają na wykorzystanie go w ramach koncepcji Web3 – kolejnej, trzeciej generacji internetu, zdecentralizowanej i zasilanej przez blockchain i gospodarkę tokenową.

Solana Saga kryptosmartfon
Solana Saga kryptosmartfon

Telefon może pochwalić się tytanowymi wstawkami, ramką ze stali nierdzewnej i ceramicznym backplate. Zablokowane klucze są przechowywane w bezpiecznym kawałku sprzętu za pomocą Seed Vault, pisze Gizmochina.

Gadżet pozwala na przechowywanie cyfrowych aktywów i NFT oraz wykorzystanie zamontowanego z tyłu skanera linii papilarnych do podpisywania transakcji i płacenia za zakupy w Solana dApp Store.

Specyfikacja Solana Saga

  • Ekran: 6,67″, AMOLED, 2400 x 1080 pikseli, 120 Hz;
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1;
  • Pamięć: 12/128GB (z możliwością rozszerzenia do 512GB);
  • Aparat: 50MP główny, 12MP superszerokokątny / 16MP przedni;
  • Bateria: 4110mAh z obsługą ładowania przewodowego i bezprzewodowego;
  • OS: Android 13 z oprogramowaniem wbudowanym.

Urządzenie jest odporne na wodę i kurz oraz posiada certyfikat IP68. Opcje łączności obejmują 5G SA/NSA, Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11ax 2X2 i Bluetooth 5.2, chip NFC, wsparcie dla GPS i GLONASS. Gadżet jest ładowany przez port USB-C.

Prezes Solany Anatol Yakovenko

Nowość można już teraz zamówić w przedsprzedaży za 100 dolarów jako zwrotny depozyt – zostanie on odliczony od szacowanej ceny końcowej wynoszącej 1000 dolarów (61 400 RUB po kursie). Telefon będzie dostępny w USA, Kanadzie, Europie i Wielkiej Brytanii na początku 2023 roku.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska