Sony odchudza PS5 – nowy model jest lżejszy

Sony odchudza PS5 - nowy model jest lżejszy Technologii


Wiadomość
sprzęt i soft
30 sierpnia 2022, 12:55


autor: Arkadiusz Strzała


Konsola PS5 pojawi się w sklepach w nowej wersji sprzętowej CFI-1202. Specyfikacja podaje, że jest ona lżejsza od poprzedniej. Czy Sony na czymś oszczędziło?


Źródło fot. powyżej: Charles Sims / Unsplash


Najnowsza wersja konsoli PlayStation 5 nosi oznaczenie CFI-1202 i pojawiła się już u australijskich dystrybutorów. Jedną z pierwszych różnic rzucających się w oczy (czy raczej ręce), jest wyraźnie mniejsza waga. Nowe PS5 z napędem jest o 300 gramów lżejsze od starszej wersji (CFI-11XX), a cyfrowe (bez napędu) o 200 gramów.


PS5 straciło łącznie 0,6 kilograma

Takie informacje podał serwis PressStart, powołując się na rozmowy z australijskimi dystrybutorami i zdjęcie specyfikacji nowego modelu konsoli PS5. CFI-1202A, czyli urządzenie z napędem, według tego dokumentu waży około 3,9 kg.

Sony odchudza PS5 - nowy model jest lżejszy - ilustracja #1

Specyfikacja konsoli PS5 w wersji CFI-1202A. Źródło: PressStart

W porównaniu z premierowymi PlayStation 5 z 2020 roku, wersja z napędem straciła już 0,6 kg, a cyfrowa 0,5 kg. Na czym więc Sony oszczędza, skoro urządzenia stają się coraz lżejsze? Odpowiedź na to pytanie niekoniecznie musi być prosta i jednoznaczna.


Model CFI-11XX otrzymał przeprojektowany układ chłodzenia, który był mniejszy i dzięki temu lżejszy, co przyczyniło się do zmniejszenia wagi całego urządzenia. Obawiano się wzrostu temperatur, ale testy udowodniły, że konsola chłodzi się co najmniej tak dobrze, jak starsza wersja.


Dlaczego nowe PS5 jest lżejsze?

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób Sony uzyskało spadek wagi w modelu CFI-12XX. Sądzę jednak, że nie powinniśmy się zanadto obawiać. Moim zdaniem nie jest to objaw oszczędności, a raczej efekt dobrych pomysłów inżynierów. Być może zastosowano nowe materiały przy tworzeniu chłodzenia lub zmieniono radiator.

Całkiem możliwe też, że zostały przeprojektowane inne elementy, jak zasilacz lub szkielet. PS5 jest jedną z największych i najcięższych konsol, jakie powstały, więc redukcja masy może być jednoznacznie odebrana jako pozytywna zmiana.

Może Cię zainteresować:


Pozytywnie na pewno nie da się spojrzeć na wzrost cen. Sony niedawno podniosło koszt zakupu PS5 na wielu rynkach (nawet o 13%). Nowy model CFI-12XX zapewne także będzie sprzedawany już w ramach nowej „polityki cenowej”.

Najlepsze oferty konsol PlayStation 5 na Allegro

Sony odchudza PS5 - nowy model jest lżejszy - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.


ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

#Sony #odchudza #PS5 #nowy #model #jest #lżejszy

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska