Sony PS5 Slim: spodziewany jest w najbliższym czasie. Wszystko, co wiemy o tym, kiedy nadejdzie.

Technologii
Wstępnie nazwany PS5 Slim, powinien mieć ulepszone funkcje i niższą cenę, według ekspertów. Oto wszystko o Sony PS5 Slim i o tym, czy zostanie wydany w 2023 roku.

Lżejsza i smuklejsza wersja konsoli Sony PlayStation 5 ma pojawić się już wkrótce. Wstępnie nazwany PS5 Slim, powinien mieć ulepszone funkcje i niższą cenę, według ekspertów. Oto wszystko o Sony PS5 Slim i o tym, czy zostanie wydany w 2023 roku.

Sony zawsze produkowało mniejsze i lżejsze wersje swoich domowych konsol. Wraz z mocniejszym wariantem o nazwie PlayStation (X) Pro, gdzie X to numer serii. W takim razie spodziewamy się również, że wkrótce pojawi się Sony PS5 Pro.

Wokół PS5 Slim i PS5 Pro jest teraz sporo szumu. Wielu uważa, że japońska firma już pracuje nad wspomnianymi zmianami. To nie jest kwestia czy, ale kiedy teraz.

Data premiery Sony PS5 Slim: kiedy się spodziewać?

Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery Sony PS5 Slim. Możemy jednak snuć edukacyjne domysły na podstawie historii, przecieków i komentarzy starszych urzędników Sony.

Wersja Slim konsoli PlayStation firmy Sony pojawiła się mniej więcej trzy lata po premierze głównego wariantu. Na przykład PS4 Slim (wydany w 2016 roku) pojawił się trzy lata po premierze PS4 (wydanego w 2013 roku).

Tym samym spodziewamy się, że PS5 Slim zostanie wydane gdzieś w 2023 roku, gdyż PS5 zostało wydane w 2020 roku. Podpowiadają też liczne przecieki, w tym jeden od Toma Hendersona. Spodziewa się on, że nowe wersje PS5 ukażą się w trzecim kwartale 2023 roku.

Hideaki Nishino, wiceprezes wykonawczy Sony ds. platformy, podpowiedział również, że w przyszłym roku może pojawić się więcej wersji PS5. “Mam nadzieję, że czekacie na przyszły rok” – powiedział w wywiadzie zapytany o dodatkowe wersje PS5.

sony-ps5-slim-spodziewany-jest-w-najblizszym-czasie-wszystko-co-wiemy-o-tym-kiedy-nadejdzie-1

Smukły design Sony PS5 i nowe funkcje

Design PlayStation 5 był chyba najbardziej kontrowersyjnym aspektem i wielu krytykowało go w momencie premiery. PS5 Slim mogłoby nadrobić braki i dać to, czego oczekują fani. Nie da się jednak całkowicie przewidzieć projektu.

PS5 to największa konsola, jaką Sony kiedykolwiek stworzyło, a firma obecnie stara się to zmienić. W najnowszej aktualizacji obecnego modelu, Sony zmniejszyło już wagę o 300 gramów i wprowadziło drobne zmiany w ramce.

W przypadku PS5 Slim, Sony może próbować stworzyć lżejszą konsolę ze zdejmowaną podstawką, którą użytkownicy mogą umieścić także w poziomie. Pionowa konstrukcja wymaga zbyt wiele miejsca, gdy jest umieszczona w domowym centrum rozrywki.

Nie spodziewamy się drastycznych zmian w wyglądzie, ale PS5 Slim będzie krótszy, lżejszy i bardziej kompaktowy od obecnej wersji. Nie oznacza to jednak, że Sony pójdzie na kompromis w kwestii jego funkcji i wydajności.

PS5 Slim będzie miało podobne funkcje i nawet poprawioną wydajność. Sony dąży do poprawy wydajności swoich unowocześnionych konsol, które zazwyczaj są o połowę krótsze od obecnej wersji. Oto kilka funkcji, których spodziewamy się po PS5 Slim:

Zwiększona pamięć masowa

Sony może zwiększyć 16 GB pamięci współdzielonej PS5, aby przechowywać więcej danych bez konieczności zawracania sobie głowy dyskiem SSD. Mogą jednak pojawić się także aktualizacje ośmiordzeniowego procesora opartego na architekturze Zen 2 firmy AMD z 2019 roku oraz jednostki graficznej RDNA 2 firmy AMD z 2020 roku.

Odłączany dysk

Nowe PS5 Slim może przybyć z odłączanym dyskiem. Nie, nie mówimy tutaj o cyfrowym PS5, ale o innej wersji z dodatkowym USB typu C z tyłu, aby podłączyć odłączany dysk.

Byłby to świetny pomysł, ponieważ można zapłacić mniej, aby uzyskać cyfrową konsolę, a następnie uaktualnić, aby mieć napęd dyskowy. Nie trzeba by było kupować dwóch osobnych wersji tej samej konsoli. Dzięki temu konsola byłaby też znacznie smuklejsza.

Die Shrink

Nadchodzące PS5 Slim ma również otrzymać die shrink, co może sprawić, że będzie jeszcze mniejsze. Przyniesie to także energooszczędność i mniejsze zużycie energii. Interesujące będzie jednak to, jak Sony zaimplementuje die shrink do projektu.

Nowa nazwa

PS5 Slim może również otrzymać nową nazwę, ponieważ może być po prostu nazywany D Chassis PlayStation 5. Istniały już trzy rewizje konsoli nazwane Chassis A, B i C. Spekuluje się, że czwartą będzie PS5 Slim.

sony-ps5-slim-spodziewany-jest-w-najblizszym-czasie-wszystko-co-wiemy-o-tym-kiedy-nadejdzie-2

Cena Sony PS5 Slim: czy będzie tańszy?

PS5 5 Slim będzie prawdopodobnie najtańszą opcją w serii. Będzie on bardziej ekonomiczny niż cena startowa PS5 wynosząca 499,99 dolarów / 2200 złotych. Cena PS5 wzrosła do 3300 zł.

Spodziewamy się zatem, że PS5 Slim będzie dostępny w cenie 2200 zł, czyli około 1000 zł taniej niż obecny wariant. To także cena startowa PS4, które pojawiło się kilka lat temu.

Jeśli pojawi się cyfrowa wersja PS5 Slim, nie spodziewamy się dalszego spadku ceny. Będzie on dostępny w tej samej cenie co wersja zwykła.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska