Spalanie pieniędzy: Meta traci miliardy dolarów na Metaverse i VR

Wiadomości

Meta Corporation podała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał roku i nie były one zbyt udane. Dział Reality Labs, który buduje projekty Metaverse i VR, poniósł stratę w wysokości 3,7 mld dolarów.

Spalanie pieniędzy Meta traci miliardy dolarów na Metaverse i VR
Spalanie pieniędzy: Meta traci miliardy dolarów na Metaverse i VR

To nie pierwszy raz, kiedy Reality Labs doznaje takiego ciosu dla budżetu – w zeszłym roku w tym samym okresie straciło 6,9 miliarda dolarów, a kwota strat za obecny rok sięgnęła już 9,4 miliarda dolarów. Spadł również kurs akcji własnej spółki.

Całkowity przychód firmy za kwartał wyniósł 27,7 mld dolarów, co oznacza spadek o 4% w stosunku do roku ubiegłego. Ale część przychodów Reality Labs wyniosła tylko 285 milionów dolarów, reszta pochodziła z popularnych aplikacji korporacji.

Firma została skrytykowana przez inwestorów, ale nie zamierza się zatrzymywać, spodziewając się, że w przyszłości kierunek odniesie sukces – ale przewiduje też dodatkowe straty finansowe, które mają nadejść. Dodatkowo niektórzy spodziewają się, że w najbliższym czasie dojdzie do fali zwolnień.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska