Spektakularna wpadka EA – FIFA 23 dostępna na miesiąc przed premierą. Jest komentarz firmy

FIFA 23 Elektronika


FIFA 23 ma pojawić się dopiero pod koniec września. W wyniku wpadki niektórzy gracze mieli jednak możliwość przetestowania produkcji już 30 sierpnia.

EA Sports zaskakuje coraz bardziej. Sprzedawanie FIFY 23 w wersji Ultimate za niecałe 30 groszy kilka tygodni temu czy oddawanie oszustom danych logowania do kont graczy na czacie z pomocą techniczną to tylko niektóre z „osiągnięć” firmy w ostatnim czasie. Nie ma sensu już nawet narzekać, że przez cały sezon w FIFIE 22 wszystkie karty specjalne zawodników w Ultimate Team krążyły po Twitterze najpóźniej na kilka dni przed ich premierą w grze. Twórcom nie zostało więc już wiele pola do popisu – musieliby przecież pokusić się o coś jeszcze większego, na przykład o udostępnienie FIFY 23 na miesiąc przed premierą. No cóż, Panie i Panowie, dla Electronic Arts nie ma nic niemożliwego.

FIFA 23
fot. Steam

 

FIFA 23 grywalna na miesiąc przed premierą

Dzień 30 sierpnia 2022 zapisze się na kartach historii najpopularniejszej serii EA Sports. Z jakiegoś powodu pełna wersja FIFY 23 na Xbox One stała się dostępna do pobrania dla osób, które zakupiły ją w przedsprzedaży, a także dla niektórych abonentów usługi EA Play, która faktycznie intencjonalnie pozwala na zagranie w najpopularniejsze tytuły przed premierą, ale najwcześniej kilka dni przed tą datą. Błąd trwał kilka godzin i pozwalał na ściągnięcie gry zarówno na konsolach Xbox One, jak i Xbox Series X i S w ramach wstecznej kompatybilności. Efekt? Ogrom informacji upublicznionych przez osoby, które zyskały dostęp do gry. Poniżej znajdziecie niektóre z nich.

Oceny zawodników w Fifie 23

Oceny zawodników mimo wszelkich wycieków to chyba największa niewiadoma, bo zdecydowanie najprościej je zmodyfikować. Trudno się jednak spodziewać jakichś szalonych zmian w stosunku do tego, co wyciekło parę dni temu. Na ten moment TOP 10 złotych kart piłkarzy w FIFA 23 prezentuje się następująco:

Ciężko nie dostrzec tutaj kontrowersji, chociażby w postaci Kyliana Mbappé ocenionego na równi z Robertem Lewandowskim czy Karimem Benzemą. Jest to zapewne spowodowane chęcią wyróżnienia bohatera okładki, ale jednak nie wydaje się to być zbyt sprawiedliwe wobec wspomnianej dwójki. Ważną kwestią, którą można zauważyć po udostępnionych ratingach, jest ogólne zmniejszenie tempa większości piłkarzy. Nie dotknęło to jednak wszystkich kart, więc może być jeszcze trudniej o prawidłowy balans. Miejmy nadzieję, że niektóre liczby ulegną jeszcze zmianie.

Trzeci strój Liverpoolu wyciekł przed oficjalną premierą

Nieco bardziej problematyczna jest kwestia strojów, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane w rzeczywistości, a znajdują się w grze. Dotyczy to między innymi trzecich strojów Liverpoolu i Atlético Madryt. Nie wiadomo, kiedy kluby zamierzały je pokazać, ale cóż – ciężko będzie teraz o niespodziankę. Jeśli jest ktoś, kto chciałby zobaczyć wspomniane stroje, to z łatwością można znaleźć je w sieci, przynajmniej na ten moment. Wycieki ograniczają się jednak do pojedynczych ujęć w dosyć przeciętnej jakości, więc osoby zainteresowane detalami będą musiały poczekać na ruch ze strony klubów.

Ścieżka dźwiękowa w FIFA 23

Wycieki zawierają też pełną ścieżkę dźwiękową zaimplementowaną w grze. Wśród utworów pojawiają się produkcje artystów takich jak Gorillaz, ODESZA czy Bad Bunny.  Jeden z użytkowników Twittera opublikował wszystkie tytuły w jednym miejscu. Pełną listę znajdziecie pod tym linkiem. Jeżeli jednak gracie w FIFĘ często i FIFA 23 będzie Waszą grą numer 1 przez wiele miesięcy, to polecam wstrzymać się od słuchania tych utworów już teraz, bo po premierze będziecie na nie „skazani”.

FIFA 23
fot. Steam

EA Sports komentuje wyciek

Dostaliśmy już także komentarz zespołu EA Sports FIFA na temat wycieku pełnej wersji FIFY 23. Oto on:

„Wczoraj niechcący daliśmy niewielkiej liczbie graczy dostęp do dwugodzinnej wersji próbnej gry FIFA 23 w wersji na Xbox One, która nie powinna być jeszcze dostępna. Nie wszystkie elementy w tej wersji były finalne. Zablokowaliśmy dostęp do niej i będziemy gotowi powitać wszystkich na premierze we wrześniu.”

Mimo całego absurdu, jaki towarzyszy tej sytuacji, wydaję mi się, że nie jest to ekstremalnie skomplikowany plan stworzenia darmowego rozgłosu dla gry, jak niektórzy zdążyli już zasugerować. Wyklucza to jeden istotny element – FIFA 23 zawiera rzeczy, które nie powinny się jeszcze ukazać, jak na przykład wspomniane niezaprezentowane jeszcze stroje klubów. Niezbyt prawdopodobne jest więc, żeby EA chciało ryzykować otrzymaniem wysokich kar. Cóż, jedno jest pewne – FIFA 23 nie zapowiada się zbyt dobrze pod kątem mniejszej ilości błędów, niż przyniosła jej poprzedniczka, a tych, jak wiadomo, było naprawdę sporo.

Dlaczego FIFA 23 na PC będzie najlepszą wersją gry mimo osobnego rynku transferowego w FUT

#Spektakularna #wpadka #FIFA #dostępna #miesiąc #przed #premierą #Jest #komentarz #firmy

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska