Sprzedaje auto. Chcesz sprzedać swój samochód? Co zalecamy zrobić przed sprzedażą samochodu

Technologii

Sprzedaż samochodu nie musi być trudna i wymaga czasu. Aby móc szybciej sprzedać swój samochód w dobrej cenie, musisz odpowiednio wcześniej się przygotować. Mowa tu między innymi o naprawieniu poważniejszych uszkodzeń, jakie mogą wystąpić, wymianie zużytych materiałów eksploatacyjnych czy dokładnym wyczyszczeniu pojazdu. Ważna jest również uczciwa wycena wraz z odpowiednimi zdjęciami i opisem, jeśli chcesz reklamować się w Internecie.

Sprzątanie auta – jak odświeżyć wnętrze?

Potencjalni nabywcy przywiązują dużą wagę do stanu wnętrza pojazdu. Jeśli sprzedajesz używany samochód z brudną tapicerką, zakurzoną deską rozdzielczą lub brudną kanapą, ludzie mogą się wahać, czy go zobaczyć. Dlatego czyszczenie auta należy rozpocząć od środka. Pierwszym krokiem jest pozbycie się dużych śmieci i niepotrzebnych rzeczy. Na przykład tutaj rozmawiamy Długopisy i dokumenty w schowku pasażera, zużyte opakowania żywności, kubki do kawy itp. Po wstępnym czyszczeniu wnętrze należy dokładnie odkurzyć. Aby to zrobić, możesz udać się na stację benzynową i skorzystać ze znajdującego się tam sprzętu lub kupić odkurzacz samochodowy, który przyda się następnym razem, gdy będziesz sprzątać samochód.

W przypadku samochodów z tapicerką skórzaną zalecamy stosowanie środka do czyszczenia skóry. Brud na prześcieradle można łatwo usunąć wacikiem zwilżonym alkoholem. Warto też zainwestować w odżywkę, która nawilża i odpowiednio chroni skórę.Do czyszczenia tapicerki i dywanu wymieszaj 60 mililitrów proszku do prania z 0,5 litra ciepłej wody i wypierz czystą szmatką. Nadmiar wilgoci i brudu zetrzyj inną szmatką. Sprzedaj tutaj swój samochód w niecałą godzinę

Pamiętaj też, aby dokładnie wytrzeć cały kurz z deski rozdzielczej i innych elementów (np. plastiku). W tym celu możesz użyć specjalnych kosmetyków samochodowych, odpylaczy lub wspomnianych wcześniej wacików nasączonych alkoholem. Na koniec nie zapomnij dokładnie umyć okien od wewnątrz.

Mycie i czyszczenie karoserii

Przed sprzedażą auta należy również zadbać o jego karoserię. Nawet jeśli samochód ma rysy lub rdzewienie, dobre czyszczenie karoserii sprawi, że będzie atrakcyjniejszy i szybciej się sprzeda. Możesz skorzystać z myjni samoobsługowej lub automatycznej.Jeśli jednak chcesz umyć samochód jak najdokładniej, bez ryzyka uszkodzenia lakieru, warto zrobić to ręcznie.

Aby się umyć, użyj mydła lub szamponu samochodowego zmieszanego z ciepłą wodą i miękką gąbką lub ściereczką z mikrofibry. Aby uniknąć powstawania śladów na karoserii, zaleca się czyszczenie pojazdu w zacienionym miejscu. Uporczywe plamy usuniesz specjalistyczną glinką polerską. Zardzewiałe części można łatwo zabezpieczyć środkami hydrofobowymi, takimi jak WD- 40. W ten sposób zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się rdzy.

Ważne: Czarne elementy nadwozia (np. plastikowe zderzaki) oraz opony możesz odnowić przy użyciu czernidła samochodowego.

Naprawa auta przed jego sprzedażą

Jeśli samochód, który chcesz sprzedać jest wadliwy, dobrze jest oddać go do mechanika, który naprawi go prawidłowo. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystawić wadliwy samochód. Musisz jednak wziąć pod uwagę niską cenę sprzedaży. Poproś warsztat o wycenę przed rozpoczęciem jakichkolwiek napraw. Dzięki temu możesz łatwo zdecydować, czy jest to dla Ciebie korzystne.

Ważne jest również, aby przed wystawieniem samochodu na sprzedaż sprawdzić, kiedy akumulator i filtry (takie jak filtr oleju) były ostatnio wymieniane. Dodatkowo należy sprawdzić stan klocków hamulcowych lub świec zapłonowych. Możesz to zrobić sam lub możesz udać się do warsztatu samochodowego i sprawdzić swój samochód. Ponadto, jeśli posiadasz dodatkowy komplet opon, zalecamy umieszczenie ich w sprzedawanym samochodzie.

Odpowiednie zdjęcia Twojego pojazdu przyciągają potencjalnych nabywców

Większość ludzi to wzrokowcy. Jeśli więc sprzedajesz używane samochody i reklamujesz się online, nie lekceważ tego, jak możesz wystawić swój samochód na sprzedaż. Możesz robić zdjęcia smartfonem, ale jeśli masz szansę skorzystać z dobrego aparatu, to zdecydowanie warto

Duże znaczenie ma także pogoda – najlepszy efekt uzyskasz, robiąc zdjęcia samochodu w słoneczny, bezchmurny dzień.

Sprzedaż i reklama samochodów

Opis Jeśli chcesz sprzedać swój samochód, umieszczenie go w Internecie może przyspieszyć cały proces. Treść reklamy nie powinna być zbyt obszerna, ale jednocześnie powinna zawierać wszystkie istotne dane decydujące o prospekcie. Oprócz podstawowych informacji warto napisać dlaczego auto jest na sprzedaż i jakie dodatkowe wyposażenie posiada dany model. Mówimy tu na przykład o tempomatach, czujnikach parkowania lub asystentach wznoszenia się pod górę.

Ogłoszenia muszą również zawierać informacje o dokonanych naprawach oraz naprawach, których pojazd nadal potrzebuje. Oczywiście nie przesadzaj. Najważniejsze jest rozważenie błędów, które uniemożliwiają prawidłowe działanie samochodu.

Recenzje samochodówwłaściwy sposób?

Sprzedając samochód, dobrze jest wycenić go nieco wyżej, niż faktycznie chcesz go kupić. Dzieje się tak, ponieważ przez większość czasu kupujący będą próbować kupić samochód za niższą niż reklamowana cena. Zasada jest taka, że ​​im droższy samochód, tym wyższa może być oczekiwana stawka.

Czy wiesz za ile możesz sprzedać samochód, za który zamierzasz sprzedać, warto śledzić portale z ofertami samochodów i porównywać dostępne oferty. Możesz również skorzystać z usług ekspertów samochodowych, aby sprawdzić stan swojego samochodu i na tej podstawie ocenić jego wartość. Jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami sięgającymi nawet kilkuset złotych.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska