Stało się znane, gdzie nie można umieścić routera Wi-Fi: Internet nie będzie działał dobrze w domu

Elektronika

Router Wi-Fi od dawna jest niezbędnym przedmiotem w domu. Rozprowadza Internet, bez którego trudno wyobrazić sobie dni powszednie i weekendy nowoczesnej osoby. Miejsca, w których urządzenie nie powinno być umieszczone, są nazwane – sygnał będzie gorszy z powodu zakłóceń lub połączenie będzie brakowało.

router_Wi-Fi_Internet

Wybór lokalizacji routera Wi-Fi jest ważny, ponieważ decyduje o zasięgu i jakości sygnału internetowego. Dobrze zlokalizowany router znacznie poprawia wydajność domowego Wi-Fi. Aby zasięg internetu w mieszkaniu lub domu był optymalny, gadżet powinien być umieszczony wyżej – na półce, antresoli lub szafce.

Jak donosi Santeplus, wiele osób instaluje router na lodówce, ale nie należy tego robić. Routery powinny pracować z dala od metalowych przedmiotów i urządzeń elektronicznych.

Ważne jest również, aby unikać kontaktu routera Wi-Fi z kuchenką mikrofalową. Według ekspertów technologicznych emituje ona silny sygnał w tym samym zakresie co router, zakłócając go tym samym. Dlatego najlepiej nie umieszczać “zwierzaka” w kuchni.

router_Wi-Fi_Internet-1

Zauważa się, że należy zwrócić uwagę na anteny routera Wi-Fi i ich funkcję. Jeśli istnieje więcej niż dwie anteny, nie powinieneś kierować ich wszystkich w tym samym kierunku. Lepiej jest, jeśli są one umieszczone w różnych pozycjach, aby pokryć szerszy zasięg połączenia.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska