Swiatowe premiery technologiczne sierpień 2022. Android 13 , czipy M2 od Apple , Motorola Raze , OnePlus 10T

Elektronika
Innowacje technologiczne w ostatnich tygodniach obejmują nowe modele smartfonów oraz premierowy system operacyjny i układy scalone Apple. Fani techniki nie mogą narzekać na stagnację, bo premierowe urządzenia, systemy i podzespoły są naprawdę ciekawe. Oto 4 najzabawniejsze premiery technologiczne ostatnich tygodni.

Innowacje technologiczne w ostatnich tygodniach obejmują nowe modele smartfonów oraz premierowy system operacyjny i układy scalone Apple. Fani techniki nie mogą narzekać na stagnację, bo premierowe urządzenia, systemy i podzespoły są naprawdę ciekawe. Oto 4 najzabawniejsze premiery technologiczne ostatnich tygodni.

Android 13

Android 13 gotowy

System operacyjny Android 13 jest już prawie gotowy. Użytkownicy dowiedzieli się niedawno o jego nowej i ulepszonej wersji beta. Dzięki temu mogą zobaczyć, jak działa nowy system. Najnowsza wersja beta przed pełnym wydaniem oprogramowania jest stabilna i wymaga jedynie poprawek kosmetycznych. Jego główną wartością jest szybkość pracy i możliwość dostosowania do najnowszych wdrożeń aplikacji. Android 13 jest gotowy na duże obciążenia, więc ograniczy zawieszanie się urządzenia i konieczność częstego wyłączania aplikacji działających w tle.

M2 od Apple

Nowy chip M2 pojawi się w komputerach Mac. Będą bardziej energooszczędne niż poprzednia generacja i przystosowane do pracy pod większymi obciążeniami. Każdy układ zawiera procesor, procesor graficzny GPU i zunifikowaną pamięć, czyli większość komponentów niezbędnych do prawidłowego działania komputera. Te elementy tworzą chip, dzięki czemu działają szybciej. Czas integracji między nimi został maksymalnie skrócony w porównaniu do standardowej konstrukcji wewnątrz komputera.

System M2 zostanie wykorzystany w MacBookach Air i Pro, których premiera nastąpi w czerwcu 2022 roku. Poprzednia wersja systemu była dostępna na MacBooki i iPady od 2020 roku i została dobrze przyjęta przez użytkowników. Dlatego Apple zobowiązuje się do ulepszania i dostarczania użytkownikom kolejnej wersji układu scalonego.

Motorola Raze

Motorola RAZE zadebiutowała na rynku w 2005 roku. Smukłe etui, funkcja składania i stylowa klapka sprawiają, że jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń na rynku. Konsumenci doceniają wygląd i funkcjonalność Motoroli. Motorola RAZE 2022 również jest składana, ale jej konstrukcja została unowocześniona. Ekran jest większy, a klasyczne wycinane laserowo klawisze zostały zastąpione klawiaturami dotykowymi. Dzięki temu działa jak standardowy smartfon.

Zaletą nowej Motoroli RAZE jest topowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, taki sam jak OnePlus 10T. Dzięki niemu na telefonie mogą działać wymagające aplikacje i gry. Starzy użytkownicy Motoroli na pewno czekają na jej nową wersję i mają nadzieję, że będzie ona równie udana, jak jej poprzedniczka.

OnePlus 10T

Smartfon wyposażono w topowy procesor Qualcomm, który odpowiada za wysoką wydajność urządzenia. Dzięki niej telefon może służyć do wielu aplikacji, a gry i aplikacje można szybko ładować. Zaletą tego modelu jest energooszczędność. Zużycie energii jest bardzo niskie, więc bateria rzadko musi być ładowana. Połączenie dużej mocy obliczeniowej i niskiego zużycia energii sprawia, że ​​jest to interesujący model dla użytkowników komercyjnych. Osoby, które doceniają zdjęcia zrobione telefonem, nie będą miały powodów do zadowolenia. Szacunkowa cena smartfona jest dość niska, więc cięcie budżetowe prawdopodobnie dotyczy zestawu z aparatem.

Wiele wskazuje na to, że nowy OnePlus 10T będzie miał w opcji ładowanie bezprzewodowe. To przydatna opcja, szczególnie dla każdego, kto chce szybko naładować akumulator przed podróżą, przerwą w pracy lub wyjściem z domu. OnePlus 10T prawdopodobnie będzie również wyposażony w funkcje ładowania.Dzięki niej energię zgromadzoną w baterii telefonu można wykorzystać do ładowania bezprzewodowych słuchawek, bransoletek sportowych czy innych telefonów komórkowych.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska