„Tak, śmiertelnie się boję” — powiedział o ChatGPT główny specjalista Pentagonu ds. sztucznej inteligencji

Technologii

Szef departamentu Pentagonu odpowiedzialnego za rozwój związany ze sztuczną inteligencją powiedział, że generatywna sztuczna inteligencja może być idealnym narzędziem do dezinformacji.

„Tak, śmiertelnie się boję. Takie jest moje zdanie” – powiedział Craig Martell, główny specjalista ds. technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji w Departamencie Obrony, zapytany o generatywną sztuczną inteligencję.

Stwierdził, że modele językowe AI, takie jak ChatGPT, stanowią prawdziwy problem: nie rozumieją kontekstu, a ludzie traktują to, co mówią, jako fakt.

„Tak, śmiertelnie się boję” — powiedział o ChatGPT główny specjalista Pentagonu ds. sztucznej inteligencji
Obraz: Alamy

„To jest mój największy strach przed ChatGPT” – powiedział. Uczono go swobodnego wyrażania myśli. Mówi swobodnie i autorytatywnie. W ten sposób wierzysz w to, co mówi ChatGPT, nawet jeśli informacje są błędne. A to oznacza, że ​​jest to idealne narzędzie do dezinformacji… Naprawdę potrzebujemy narzędzi do identyfikowania takich sytuacji. A my nie mamy takich narzędzi. Jesteśmy w tyle w tej walce”.

Namawiał ekspertów do stworzenia narzędzi niezbędnych do zapewnienia dokładności informacji uzyskiwanych ze wszystkich generatywnych modeli AI – od tekstu po obrazy.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska