Te nowe funkcje iPhone’a 14 były na Androidzie od lat – CNET

Streaming i Technologii

Ta historia jest częścią Focal Point iPhone 2022, zbiór wiadomości, wskazówek i porad CNET wokół najpopularniejszego produktu Apple.

Apple touted wiele pierwszych na jego iPhone 14 wydarzenie w zeszłym tygodniu, ale te „przełomowe” będzie wyglądać bardzo znajomo dla wielu osób, które korzystają z telefonów z systemem Android.

Wierni iPhone’a, którzy są w pełni zainwestowani w ekosystem Apple, mogą nie zdawać sobie sprawy, że wiele funkcji, które firma ujawniła z zapartym tchem, istniało na urządzeniach z Androidem od lat.

Chalk up to Apple’s much-touted „reality-distortion field”. Jest to również przypomnienie, aby nie brać każde roszczenie w wartości nominalnej. Chociaż hands-on interakcje z iPhone 14 i iPhone 14 Pro sugerują, że oba będą solidne urządzenia, to najlepiej spojrzeć na każdej nadchodzącej dużej decyzji o zakupie – Pro zaczyna się od $999 – z odpowiednim kontekście.

Oto zestawienie wszystkich funkcji nadchodzących do iPhone’a 14, które po raz pierwszy pojawiły się w systemie Android.

Android zrobił to przed iPhone’em 14: Pixel binning

iPhone 14 Pro ma trzy główne kamery: szerokokątną z 1-krotnym zoomem, ultrawide z 0,5-krotnym i teleobiektyw z 3-krotnym. Wykorzystanie centralnych pikseli 48-megapikselowego sensora głównego aparatu oznacza, że w efekcie mamy czwarty aparat z 2-krotnym zoomem.

Apple; Screenshot by Stephen Shankland/CNET

iPhone 14 Pro będzie pierwszym iPhone’em, który otrzyma 48-megapikselowy aparat. Liczba pikseli jest cztery razy większa niż w przypadku standardowego iPhone’a 14 i zeszłorocznego iPhone’a 13 Pro. Ale przy większej liczbie pikseli upakowanych na małym czujniku kamery smartfonu, trudno jest, aby każdy piksel otrzymał wystarczająco dużo światła, aby stworzyć ładny obraz.

Aby temu przeciwdziałać, telefony takie jak Samsung Galaxy S21, OnePlus 9 i Xiaomi Mi 11 Ultra, a także budżetowe telefony z Androidem, będą grupować pęczki pikseli razem, aby działały jako jeden duży piksel. To obejście, zwane binningiem pikseli, pozwala czujnikom na przetwarzanie przychodzącego światła przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości.

Podczas prezentacji Apple „Far Out”, menedżer produktu Vitor Silva był ostrożny, aby powiedzieć, że Apple przynosi „zupełnie nową klasę aparatu do iPhone’a”, a nie, że firma była pierwsza w historii, aby użyć tej techniki.

Android zrobił to przed iPhone’em 14: stabilizacja wideo

Funkcja trybu akcji w kamerze Apple iPhone 14

Trzęsące się wideo od dawna było problemem w wideografii smartfonów. Podczas gdy producenci telefonów dostali lepiej na zmniejszenie shaky wideo na przestrzeni lat, to nie było na tym poziomie GoPro-style action cam. Dzięki postępom w metodach stabilizacji i post-processingu, telefony takie jak 2020 Google Pixel 5 i Samsung Galaxy S20 miały Aktywną Stabilność i Super Steady tryby, które pomogły ludziom wziąć gładkie GoPro-jak wideo podczas ruchu.

Wszystkie modele iPhone’a 14 otrzymają nowy tryb Action Mode firmy Apple, który powinien stworzyć ciekawe ujęcia podczas filmowania podczas biegu. To nie wygląda tak, jakby tryb będzie dziurkować obraz do ciaśniejszego upraw, jak to jest wspólne z innymi metodami stabilizacji. Tak czy inaczej, Apple jest późno do gry na tym.

Android zrobił to przed iPhone 14: Always-on display

Trzy widoki ekranu głównego iPhone'a 14 Pro

Jakaś wersja technologii zawsze włączonego wyświetlacza istnieje na Androidzie od lat. Funkcja była standardem w nieistniejącej linii Lumia Windows Phones, gdy została wprowadzona w 2013 roku. LG pionierem funkcji w swoich smartwatchach nawet przed Samsungiem. Always-on pozwala na istotne informacje, takie jak czas lub wydarzenia z kalendarza, aby zawsze były widoczne, bez konieczności stukania lub dotykania urządzenia.

Greg „Joz” Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu, powiedział, że technologia LTPO zastosowana w iPhone 14 Pro Super Retina XDR Display pozwala ekranowi pracować z wolniejszą częstotliwością odświeżania 1 Hz i pobierać mniej energii, choć nie jest to pierwszy taki sprzęt. Ten zaszczyt idzie do Samsung Galaxy S22 Ultra z początku tego roku, który wyposażony w tę samą technologię wyświetlania.

Android zrobił to przed iPhone 14: Wycięcie na kamerę selfie w kształcie kuli

iPhone 14 Pro pokazujący swój zawsze włączony wyświetlacz

Cechą definiującą kilka ostatnich generacji iPhone’ów było duże wcięcie, które siedzi u góry wyświetlacza. Z iPhone 14 Pro, Apple jest po Android w przenoszeniu poza notcha na wycięcie w kształcie pigułki zamiast.

Kiedy Apple wprowadził notcha z iPhone’em X w 2017 roku, Samsung był szybki, aby wyśmiać z dziwnej decyzji projektowej. Szybko, Android producenci szukali sposobów, aby ograniczyć ich własne selfie-camera nacięcia przez znacznie mniejsze nacięcia na wyświetlaczu lub optując za otwór-punch wycięcia zamiast. OnePlus 7 Pro poszedł tak daleko, aby dodać mechanizm, który pozwolił aparat selfie do pop-out z ramki, pozwalając ekran jest całkowicie unobstructed. Samsung Galaxy Z Fold 4 decyduje się na aparat selfie pod wyświetlaczem, dzięki czemu wewnętrzny wyświetlacz jest prawie bez przeszkód.

Tak czy inaczej, Apple jest lata do tyłu w odchodzeniu od notcha. Nowe wycięcie w kształcie pigułki jest też zauważalnie szerokie. Przynajmniej, z dodatkiem Dynamicznej Wyspy, funkcji oprogramowania, która lepiej integruje wycięcie z UI telefonu z unikalnymi animacjami, sprawia, że czarna rynna jest do zaakceptowania.

Apple zasługuje na trochę uznania

Tablica pięciu modeli iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Plus

Nie wszystko, co Apple pokazał z iPhone 14 aped wcześniejsze pomysły Android. A16 Bionic chip na iPhone 14 Pro wygląda być bestią mobilnego procesora i prawdopodobnie pozostanie królem w świecie smartfonów, chyba że Google upends go z Pixel 7 później w tym roku. Wyświetlacz Super Retina XDR oferuje szczytową jasność 2,000 nitów, przewyższając Galaxy S22 Ultra na 1,750 nitów. Funkcja usługi satelitarnej Emergency SOS to coś, co jest zarezerwowane dla grubych telefonów satelitarnych, ale daje użytkownikom iPhone’a 14 sposób na wezwanie pomocy, jeśli kiedykolwiek w niebezpiecznej sytuacji w odległych Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. A przedni aparat TrueDepth da selfies bardziej naturalny efekt bokeh.

Wszystko to powiedział, kiedy firma tech flaunts swoje wares, to zawsze dobrze mieć pewien stopień sceptycyzmu.


Now playing:
Zobacz:

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max First Look: Exploring Apple’s…


5:03

Podziel się

Mam 32 lata, z czego 15 poświęciłem nauce i technice. Bardzo interesuje mnie postęp technologiczny i chętnie dzielę się z Wami najnowszymi nowinkami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska