Ten fanowski remake Silent Hill 2 stara się ożywić kultowy survival horror za pomocą silnika Unreal Engine 5

silent hill 2 remake unreal Rozrywka

Z braku nowych gier czy oficjalnych remasterów, społeczność nie waha się oddawać hołdu survival-horrorowi.

Silent Hill 2 to jedna z tych gier, które zawsze będą miały zarezerwowane miejsce w sercach fanów gatunku survival-horror. Obecnie Konami nie zamierza czerpać korzyści ze swojej kultowej franczyzy za pomocą remasterów czy nowych dostaw, dlatego też społeczność oddaje hołd tytułowi za pomocą modów poprawiających oryginalną grafikę lub tego fanowskiego remake’u opracowanego w Unreal Engine 5.

Jak widać na filmie, który stoi na czele tego newsa, użytkownik Silent zabrał się do pracy, aby opracować remake, który ma na celu odnowienie grafiki Silent Hill 2 zachowując esencję tytułu. Twórca dzieli się swoim wyczynem w długim filmie, w którym porusza również takie koncepcje jak modelowanie postaci, wykorzystanie materiałów źródłowych i inne aspekty procesu.

Pozostaje nam więc pierwsza demonstracja, w której widzimy jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów doświadczenia: moment, w którym James Sunderland wychodzi z łazienki i wkracza na ulice Silent Hill. Chociaż projekt ten może ekscytować każdego fana franczyzy Konami, należy zauważyć, że twórca remake’u wykorzystuje ten pomysł do ćwiczenia tworzenia gier wideo i w związku z tym kontynuuje go w wolnym czasie.

Jeśli chodzi o oficjalne gry, wiemy, że Konami kontynuuje rebranding Silent Hill i choć nie wyraziło zamiaru kontynuowania sagi, to jest to wystarczająco duży ruch, aby nakarmić plotki o sieci. W końcu reżyser filmu Silent Hill jest pewien, że japońska firma skończy na ponownym uruchomieniu franczyzy.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska