Tesla planuje wykorzystać w swoich zakładach tysiące humanoidalnych robotów Tesla Bot

Technologii

Przejmą monotonne czynności

Tesla ujawniła ofertę pracy dla swojego programu Tesla Bot, z której wynika, że planuje zatrudnić w swoich zakładach tysiące humanoidalnych robotów. Będą one wykorzystywane do wykonywania powtarzalnych i monotonnych zadań, co pozwoli na ich automatyzację.

Jeszcze na początku 2022 roku Elon Musk powiedział, że Tesla w tym roku priorytetowo traktuje rozwój produktu humanoidalnego robota Optimus, a nie wprowadzanie nowych produktów, co zostało przesunięte na 2023 rok. Musk zauważył również, że opinia publiczna musi jeszcze dostrzec wartość bota Tesli, ale robot prawdopodobnie mógłby całkowicie zmienić globalną gospodarkę.

Firma powiedziała, że pierwsza wersja Tesla Bot skupi się na prostych powtarzalnych zadaniach, dzięki czemu robot będzie przydatny w środowiskach fabrycznych. Przekonamy się o tym już wkrótce, gdyż pierwszy działający prototyp humanoidalnego robota ma zostać pokazany 30 września podczas AI Day.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska